Kolik si připlácíte za telefon? Nový přehled ukazuje, že operátoři v Česku jsou dražší než průměr EU

Ekonomika Ekonomika
19. 12. 2017 14:26
Zatímco ceny tarifů mobilních operátorů v Evropské unii od letošního jara stále klesají, v Česku zůstaly na stejné úrovni. Rozdíly se tak opět zvýšily.

Úvodem

Zatímco ceny tarifů mobilních operátorů v Evropské unii od letošního jara stále klesají, v Česku zůstaly na stejné úrovni. Ukazuje to porovnání, které připravila spotřebitelská organizace Telefonující.cz na základě nabídkových cen. "Rozdíly mezi EU a Českem se tak opět výrazně zvýšily," říká předseda sdružení Svatopluk Bartík.

Ceny tuzemské trojice mobilních operátorů se nemění od jarních úprav poplatků před změnami v evropském roamingu. Porovnání pro čtyři vybrané skupiny spotřebitelů ukazuje, že Češi zaplatí o 19 až 93 procent více, než je průměr v EU-

"Zjistili jsme, že bezmála 90 procent všech tarifů ostatních evropských operátorů je nižších, nebo dokonce mnohonásobně nižších, než jsou ceny české trojice operátorů," říká místopředseda sdružení Tomáš Hečko.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy