Nový byznys VZP: Největší zdravotní pojišťovna v zemi se začne zajímat i o vaše auto

Ekonomika Ekonomika
20. 4. 2017 10:14
Licenci ČNB pro trh s povinným ručením v nejbližších dnech získá dceřiná společnost Všeobecné zdravotní pojišťovny. Začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun.
Na trh povinného ručení míří VZP.
Na trh povinného ručení míří VZP. | Foto: Policie ČR

Praha - Auto si už brzy budete moci pojistit i u největší zdravotní pojišťovny v Česku. Její "dcera" Pojišťovna VZP má podle informací Hospodářských novin již brzy získat od České národní banky licenci na povinné ručení.

Na vysoce konkurenčním trhu tak ještě přituhne. Pojišťovna VZP začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun, ale na kterém také již působí dalších 13 pojišťoven. A ty si pravidelně stěžují, že povinné ručení je kvůli vysoké konkurenci ztrátové.

"Náš trh je vnímán jako vyspělý, díky silné konkurenci jej máme (cenově) v nejnižší třetině při srovnávání s ostatními státy. Pro zákazníky to bude jistě výhoda," říká mluvčí České asociace pojišťoven Aleš Povr. Uspět se podle něj ale dá i jinak než cenovou válkou. "Na příkladu Allianz je vidět, že úspěch slaví unikátní řešení jako pojištění podle počtu ujetých kilometrů," dodává.

Ve VZP tak nově půjde kompletně pojistit auto, havarijní pojištění může firma prodávat již nyní. Zástupci pojišťovny si od nového produktu slibují, že jim umožní vyrůst mezi středně silné pojišťovny. Pět a půl milionu klientů VZP se tak může připravit, že se jejich zdravotní pojišťovna v příštích měsících bude zajímat i o jejich auto.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy