Nový byznys VZP: Největší zdravotní pojišťovna v zemi se začne zajímat i o vaše auto

Ekonomika Ekonomika
20. 4. 2017 10:14
Licenci ČNB pro trh s povinným ručením v nejbližších dnech získá dceřiná společnost Všeobecné zdravotní pojišťovny. Začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun.
Na trh povinného ručení míří VZP.
Na trh povinného ručení míří VZP. | Foto: Policie ČR

Praha - Auto si už brzy budete moci pojistit i u největší zdravotní pojišťovny v Česku. Její "dcera" Pojišťovna VZP má podle informací Hospodářských novin již brzy získat od České národní banky licenci na povinné ručení.

Na vysoce konkurenčním trhu tak ještě přituhne. Pojišťovna VZP začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun, ale na kterém také již působí dalších 13 pojišťoven. A ty si pravidelně stěžují, že povinné ručení je kvůli vysoké konkurenci ztrátové.

"Náš trh je vnímán jako vyspělý, díky silné konkurenci jej máme (cenově) v nejnižší třetině při srovnávání s ostatními státy. Pro zákazníky to bude jistě výhoda," říká mluvčí České asociace pojišťoven Aleš Povr. Uspět se podle něj ale dá i jinak než cenovou válkou. "Na příkladu Allianz je vidět, že úspěch slaví unikátní řešení jako pojištění podle počtu ujetých kilometrů," dodává.

Ve VZP tak nově půjde kompletně pojistit auto, havarijní pojištění může firma prodávat již nyní. Zástupci pojišťovny si od nového produktu slibují, že jim umožní vyrůst mezi středně silné pojišťovny. Pět a půl milionu klientů VZP se tak může připravit, že se jejich zdravotní pojišťovna v příštích měsících bude zajímat i o jejich auto.

 

Právě se děje

Další zprávy