Nový byznys VZP: Největší zdravotní pojišťovna v zemi se začne zajímat i o vaše auto

Ekonomika Ekonomika
20. 4. 2017 10:14
Licenci ČNB pro trh s povinným ručením v nejbližších dnech získá dceřiná společnost Všeobecné zdravotní pojišťovny. Začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun.
Na trh povinného ručení míří VZP.
Na trh povinného ručení míří VZP. | Foto: Policie ČR

Praha - Auto si už brzy budete moci pojistit i u největší zdravotní pojišťovny v Česku. Její "dcera" Pojišťovna VZP má podle informací Hospodářských novin již brzy získat od České národní banky licenci na povinné ručení.

Na vysoce konkurenčním trhu tak ještě přituhne. Pojišťovna VZP začne hledat klienty na trhu, kterým jen letos proteče 21 miliard korun, ale na kterém také již působí dalších 13 pojišťoven. A ty si pravidelně stěžují, že povinné ručení je kvůli vysoké konkurenci ztrátové.

"Náš trh je vnímán jako vyspělý, díky silné konkurenci jej máme (cenově) v nejnižší třetině při srovnávání s ostatními státy. Pro zákazníky to bude jistě výhoda," říká mluvčí České asociace pojišťoven Aleš Povr. Uspět se podle něj ale dá i jinak než cenovou válkou. "Na příkladu Allianz je vidět, že úspěch slaví unikátní řešení jako pojištění podle počtu ujetých kilometrů," dodává.

Ve VZP tak nově půjde kompletně pojistit auto, havarijní pojištění může firma prodávat již nyní. Zástupci pojišťovny si od nového produktu slibují, že jim umožní vyrůst mezi středně silné pojišťovny. Pět a půl milionu klientů VZP se tak může připravit, že se jejich zdravotní pojišťovna v příštích měsících bude zajímat i o jejich auto.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 6 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy