Nová služba: Pošta vám v telefonu ukáže, kde máte dopis

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
9. 2. 2012 14:21
Česká pošta připravila stejnojmennou aplikaci pro chytré telefony
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pasivní čekání, kdy vám dorazí do schránky očekávaný dopis, nebo dohadování s doručovatelem, zda jste byli v době jeho příchodu doma, je minulostí. Budete ale potřebovat chytrý telefon.

Česká pošta představila stejnojmennou aplikaci, umožňující sledovat stav zásilky v reálném čase.

Uživatel v ní může sledovat i více zásilek najednou včetně doporučených dopisů, a každou je přitom možné libovolně pojmenovat. Pro sledování je ale třeba znát podací číslo.

"Při sledování zásilky podpořené push notifikací získává adresát nebo odesílatel informace o tom, zda byla zásilka doručena adresátovi, uložena k vyzvednutí na poště anebo např. vrácena podavateli," říká mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Čtěte také:
Máte iPhone? Ověřte si, jestli nemáte falešné peníze
Komu svěřit peníze? Přehled nejlepších spořicích účtů

Aplikace je vytvořena v české a anglické jazykové mutaci. Ke stažení je zdarma na webových stránkách České pošty či na hlavních webových portálech jednotlivých platforem, tedy na App Store a Android Market.

Kromě sledování zásilek umí aplikace vyhledat nejbližší poštovní pobočku podle aktuální polohy chytrého telefonu. Výsledné zobrazení pobočky obsahuje kromě kontaktních údajů i výčet poskytovaných služeb, otevírací dobu a aplikace umožní i navigaci na vybranou pobočku.

Aplikace dále umožňuje vyhledat správné poštovní a směrovací číslo a obsahuje například i návody jak posílat zásilky do zahraničí.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy