Nová doba: RWE nabídne levnou elektřinu, ČEZ zase plyn

Petr Kučera Petr Kučera
6. 5. 2010 10:25
Lidé prý ročně ušetří přes 1000 korun oproti "tradičním dodavatelům"
Plynový hořák
Plynový hořák | Foto: Aktuálně.cz

Praha - O desetinu levnější elektřinu slibuje domácnostem nabízet společnost RWE, dosud dominantní dodavatel zemního plynu v Česku. ČEZ, E.ON a Pražská energetika tedy dostanou silnou konkurenci.

"U nejčastěji využívaných tarifů jsou naše ceny silové elektřiny o 10 procent nižší oproti tradičním regionálním dodavatelům," řekl dnes předseda představenstva RWE Transgas Martin Herrmann. O pět procent výhodnější ceny pak budou ceny pro domácnosti, kteří elektřinou vytápějí či ohřívají vodu.

"Lidé ročně ušetří na účtech za elektřinu více než tisíc korun," slibuje Herrmann. Dalším lákadlem je garance nezvýšení cen odebírané elektřiny až do konce roku 2011.

RWE nabízí také jednorázové bonusy až 500 korun v závislosti na zvoleném produktu a vyřízení veškeré administrativy spojené s přechodem k jinému dodavateli.

"Novinka vychází z toho, že zemní plyn a elektřinu současně dodáváme na všech dalších klíčových trzích, kde RWE působí," dodává Herrmann. V Česku zatím firma dodávala elektřinu několika větším zákazníkům z řad firem. Od letošního dubna oslovila v rámci pilotního projektu zatím 30 tisíc domácností, smlouvy uzavřela s více než tisícovkou. Během "několika příštích let" chce RWE získat na českém trhu s elektřinou dvouciferný podíl.

Naopak elektrárenská společnost ČEZ zvažuje i prodej plynu domácnostem. Firmám jej nabízí už od loňského září. Dodávku domácnostem zatím firma jen plánuje, bližší termín neoznámila. Podle neoficiálních informací by s novinkou měla přijít ještě letos.

Tržby společnosti RWE Transgas v České republice v loňském roce meziročně klesly o šest procent na 102 miliardy korun. Zisk po zdanění naopak stoupl o 4,3 procenta na téměř 10,5 miliardy.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy