10 zrádných míst u cestovního pojištění. Projděte si chyby, které vás na dovolené mohou přijít draho

Filip Sýkora
19. 6. 2018 6:45
Zapomenuté léky, které vám asistenční služba musí dovézt z Česka, nebo nízký limit na pojištění zubů v drahé ordinace zahraničního stomatologa. To vše jsou chyby, které vám při špatně sjednaném cestovním pojištění mohou pokazit dovolenou. Projděte si s námi deset nejzrádnějších výluk a omezení, na které se vyplatí si dávat pozor.
Foto: Thinkstock

Úraz v důsledku požití alkoholu nebo porušení platných pravidel

Pár piv či šluků z marihuany nebo frajerské odmítnutí jezdit v létě v helmě na motorce mezi poklidnými horskými vesnicemi či v zimě ve snowparku. Přesně to vás může vyjít pěkně draho. Je to sice poměrné logické, ale řada klientů na to ráda zapomíná.

"Pojišťovny mohou krátit nebo neposkytnout pojistné plnění v okamžiku, kdy ke škodě nebo zranění došlo v důsledku požití alkoholu nebo jiných omamných látek," upozorňuje Jan Matoušek z České asociace pojišťoven. "Záleží ale na přístupu pojišťovny a počtu piv, které si klient před úrazem dal," dodává Matoušek.

Ve finále tedy závisí na každé pojišťovně a na tom, zdali úraz posoudí jako nehodu, ke které došlo vinou alkoholu, nebo by k ní došlo, i kdyby klient místo piva popíjel limonádu.

Obdobnou situací je, když k úrazu dojde v důsledku nerespektování platných zákonů a pravidel. "Typicky je to jízda mimo vyznačené sjezdovky," popisuje Honza Marek, mluvčí pojišťovny Generali. Příkladem také může být situace, kdy má daný pojištěnec povinnosti nosit helmu (v závislosti na dané zemi a situaci může jít o jízdu na kole či lyžích nebo snowboardu) či jiné ochranné prvky a nenosí je.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy