Nejvíce lidí zlákala k přestupu Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

ČTK ČTK
11. 10. 2016 18:02
Kladnou bilanci mají ke konci září, kdy skončil termín pro možné přestupy, tři pojišťovny ze sedmi. Svůj růst potvrdila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Naopak VZP dál ubývají klienti.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Nejvíce pojištěnců - 8682 - přibude od ledna Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra. Vyplývá to z předběžných dat o zářijovém přestupním termínu, které získala ČTK.

Přírůstek zaznamenají také Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Ostatním pojišťovnám klienti ubudou, nejvíce - 5619 - pak Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP).

Kladnou bilanci mají tři pojišťovny ze sedmi. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je nyní s 1,28 milionu pojištěnců druhou největší v Česku, potvrdila svůj růst. K minulému přestupnímu termínu, který byl před půl rokem, jí přibylo 4065 klientů, nyní více než dvojnásobek.

"Děkujeme všem, kteří se rozhodli k naší pojišťovně přihlásit, a věříme, že budou s našimi službami spokojeni. Potěšující zprávou je, že příchody nových klientů jednoznačně převyšují počty těch, kteří chtějí zkusit štěstí u jiné zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra tak bude mít od ledna více než 1,3 milionu klientů," reagoval její ředitel David Kostka.

Více než dvě období za sebou roste i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, s 1,23 milionu pojištěnců třetí největší na tuzemském trhu, která k lednu získá 5281 klientů. "Důvěra klientů nás těší a zavazuje. Přibývající klienti v posledních letech potvrzují kvalitu našich služeb," reagovala na výsledky mluvčí Elenka Mazurová.

Podobný trend má i Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, které přibude 230 klientů. Zůstává ale nejmenší tuzemskou zdravotní pojišťovnou, má zhruba 141 000 pojištěnců.

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) se zhruba 727 000 klientů od ledna přijde o 3472 pojištěnců. U OZP se trend otočil, v minulém přestupním termínu měla přírůstek přes 4200 klientů.

Největší tuzemské pojišťovně VZP dlouhodobě ubývají pojištěnci, od ledna jí ubude dalších 5619 lidí. "Celková ztráta představuje méně než jedno promile z celkového počtu pojištěnců VZP. Vzhledem k tomu, že ještě před několika lety odcházelo od VZP ročně třeba i 90 000 klientů, jde pro naši společnost o potvrzení příznivého trendu. V dohledné době věříme ve vyrovnané saldo a posléze i v to, že začne více klientů přicházet než odcházet," říká její mluvčí Oldřich Tichý.

Nejméně dvě období po sobě ztrácí klienty i Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP), v jejíž správní radě před časem propukly spory o vedení pojišťovny. Nyní má asi 706 000 pojištěnců, před šesti měsíci ztratila zhruba 5500, nyní dalších 3422.

Revírní bratrská pokladna přijde od ledna o 1680 pojištěnců, v minulém období ztratila asi 800. Celkem sdružuje kolem 430 000 klientů.

Už rok mohou lidé měnit pojišťovnu místo dosavadního jednoho termínu ve dvou, a to vždy k prvnímu dni kalendářního pololetí. Každý pojištěnec ale může přejít k jiné pojišťovně jen jednou do roka

 

Právě se děje

Další zprávy