reklama
 
 

Nejvíce lidí zlákala k přestupu Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra

11. 10. 2016 18:02
Kladnou bilanci mají ke konci září, kdy skončil termín pro možné přestupy, tři pojišťovny ze sedmi. Svůj růst potvrdila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Naopak VZP dál ubývají klienti.

Praha - Nejvíce pojištěnců - 8682 - přibude od ledna Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra. Vyplývá to z předběžných dat o zářijovém přestupním termínu, které získala ČTK.

Přírůstek zaznamenají také Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Ostatním pojišťovnám klienti ubudou, nejvíce - 5619 - pak Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP).

Kladnou bilanci mají tři pojišťovny ze sedmi. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která je nyní s 1,28 milionu pojištěnců druhou největší v Česku, potvrdila svůj růst. K minulému přestupnímu termínu, který byl před půl rokem, jí přibylo 4065 klientů, nyní více než dvojnásobek.

"Děkujeme všem, kteří se rozhodli k naší pojišťovně přihlásit, a věříme, že budou s našimi službami spokojeni. Potěšující zprávou je, že příchody nových klientů jednoznačně převyšují počty těch, kteří chtějí zkusit štěstí u jiné zdravotní pojišťovny. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra tak bude mít od ledna více než 1,3 milionu klientů," reagoval její ředitel David Kostka.

Více než dvě období za sebou roste i Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, s 1,23 milionu pojištěnců třetí největší na tuzemském trhu, která k lednu získá 5281 klientů. "Důvěra klientů nás těší a zavazuje. Přibývající klienti v posledních letech potvrzují kvalitu našich služeb," reagovala na výsledky mluvčí Elenka Mazurová.

Podobný trend má i Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, které přibude 230 klientů. Zůstává ale nejmenší tuzemskou zdravotní pojišťovnou, má zhruba 141 000 pojištěnců.

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) se zhruba 727 000 klientů od ledna přijde o 3472 pojištěnců. U OZP se trend otočil, v minulém přestupním termínu měla přírůstek přes 4200 klientů.

Největší tuzemské pojišťovně VZP dlouhodobě ubývají pojištěnci, od ledna jí ubude dalších 5619 lidí. "Celková ztráta představuje méně než jedno promile z celkového počtu pojištěnců VZP. Vzhledem k tomu, že ještě před několika lety odcházelo od VZP ročně třeba i 90 000 klientů, jde pro naši společnost o potvrzení příznivého trendu. V dohledné době věříme ve vyrovnané saldo a posléze i v to, že začne více klientů přicházet než odcházet," říká její mluvčí Oldřich Tichý.

Nejméně dvě období po sobě ztrácí klienty i Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP), v jejíž správní radě před časem propukly spory o vedení pojišťovny. Nyní má asi 706 000 pojištěnců, před šesti měsíci ztratila zhruba 5500, nyní dalších 3422.

Revírní bratrská pokladna přijde od ledna o 1680 pojištěnců, v minulém období ztratila asi 800. Celkem sdružuje kolem 430 000 klientů.

Už rok mohou lidé měnit pojišťovnu místo dosavadního jednoho termínu ve dvou, a to vždy k prvnímu dni kalendářního pololetí. Každý pojištěnec ale může přejít k jiné pojišťovně jen jednou do roka

autor: ČTK | 11. 10. 2016 18:02

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama