Spořicí účty mají novou jedničku. Projděte si aktuální přehled nejvyšších úroků

Petr Kučera Petr Kučera
5. 3. 2018 6:32
Hello bank od března zdvojnásobila úrok na spořicím účtu. Přestože jeho výše ani zdaleka nepokryje inflaci, stala se novou jedničkou mezi účty bez podmínek - ovšem jen pro vklady do 300 tisíc. Pro vstup do přehledu klikněte na úvodní obrázek.

Creditas

Banka Creditas
Banka Creditas | Foto: Creditas

Těsně druhá mezi spořicími účty bez složitějších podmínek je nyní Banka Creditas. I toto spoření si lze založit i samostatně, tedy bez využívání jakýchkoli jiných produktů banky. Oproti Hello bank není omezen výší vkladu.

Základní sazba spořicího účtu Creditas pro nové vklady dosahuje 0,5 % ročně. Když tedy vložíte sto tisíc, získáte podle výpočtu specializovaného serveru Finparáda.cz za rok čistý výnos (po odečtení 15% daně, ale bez započtení inflace) 426 korun.

K tomu však Creditas nabízí ještě 0,1 % jako čtvrtletní bonus. Celkové úročení 0,6 % získáte, pokud ze spořicího účtu v předchozím čtvrtletí neodešla žádná platba. Pak by se uložených sto tisíc korun za rok zhodnotilo zhruba o 510 korun (po odečtení daně, ale nikoliv inflace) - tedy stejně jako u Hello bank.

Dodejme, že Creditas při vstupu na bankovní trh v lednu 2017 lákala na celkový úrok až 1,1 procenta. Vydržel ji tehdy ale jen čtvrt roku, poté sazby výrazně snížila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy