Spořicí účty mají novou jedničku. Projděte si aktuální přehled nejvyšších úroků

Petr Kučera Petr Kučera
5. 3. 2018 6:32
Hello bank od března zdvojnásobila úrok na spořicím účtu. Přestože jeho výše ani zdaleka nepokryje inflaci, stala se novou jedničkou mezi účty bez podmínek - ovšem jen pro vklady do 300 tisíc. Pro vstup do přehledu klikněte na úvodní obrázek.

Hello bank

Hello bank
Hello bank | Foto: Hello bank

Spořicí účet Hello bank nově nabízí úrok 0,6 procenta ročně. Založit si jej lze i samostatně, tedy bez využívání jakýchkoli jiných produktů banky. Neplatí se žádné poplatky.

Úrok se vztahuje jen na částky do 300 tisíc korun, jinak však nemá žádné omezující podmínky. Částka nad 300 tisíc se neúročí vůbec.

Když tedy do Hello bank uložíte sto tisíc, získáte zhruba 510 korun (po odečtení 15% daně, ale bez započtení inflace).

Stejný úrok - ale jen do výše 100 tisíc korun - nyní Hello bank nabízí i na běžném účtu. To je na trhu ojedinělé, protože až na výjimky se nyní běžné účty úročí zcela minimálně (0,01 procenta) nebo vůbec. Vyšší úrok u běžného účtu (jedno procento) nabízí jen Air Bank, podmínkou však je alespoň pět plateb její kartou za měsíc.

Hello bank vstoupila teprve na podzim loňského roku - přeměnou z úvěrové společnosti Cetelem patřící do francouzské skupiny BNP Paribas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy