Nejlepší banky v Česku? Experti z ciziny vybrali dvě

Petr Kučera Petr Kučera
9. 6. 2010 14:15
Zahraniční magazíny doporučují ČSOB a Raiffeisenbank
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - ČSOB a Raiffeisenbank jsou podle zahraničních odborníků nejlepšími bankami v České republice. Vyplývá to z nejnovějších výsledků dvou různých soutěží, pořádaných magazíny EMEA Finance a Global Finance.

Nejlepší bankou v Česku se v soutěži britského magazínu EMEA Finance stala ČSOB vlastněná belgickou KBC, zatímco Raiffeisenbank získala titul "nejlepší zahraniční banka v Česku". Skupina Raiffeisen současně vyhrála titul pro nejlepší banku v regionu CEE & CIS, tedy střední a východní Evropy a Společenství nezávislých států (země bývalého SSSR).

Odborná porota hodnotila hlavně podle tržního podílu, rozsahu portfolia, ziskovosti a korporátní strategie.

Podle komentáře magazínu EMEA Finance ocenili odborníci u ČSOB především hospodaření v době krize, vedoucí pozici v oblasti vkladů a průkopnictví na českém trhu finančních služeb se zaměřením na neustálé inovace.

U Raiffeisenbank odborníci mimo jiné uvedli, že "je jedinou bankou v Česku, která neúčtuje poplatky za správu účtu". Ve skutečnosti přitom za jejich vedení neplatí ani klienti mBank, přičemž oproti Raiffeisenbank se tato nabídka vztahuje i na podnikatele a firmy. Osobní i firemní účty jsou zdarma také u družstevní záložny Fio, která však získala bankovní licenci teprve před pár týdny.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Další dvě banky zdražují, v létě změní poplatky
Nová internetová banka od Raiffeisen se jmenuje Zuno
Zaplatíte milion a hned. I tím hrozí banky ve smlouvách

Stejné banky uspěly také v 17. ročníku soutěže amerického magazínu Global Finance. "V České republice se ocenění udělovalo celkem třináctkrát, z čehož ČSOB zvítězila v deseti ročnících," připomíná Pavla Hávová z tiskového oddělení banky.

Také u Global Finance však bodovala i rakouská skupina Raiffeisen, která získala titul Nejlepší banka ve střední a východní Evropě. Vyhrála už počtvrté v řadě a pošesté z posledních sedmi let. Dceřiné banky ze skupiny navíc vyhrály ve čtyřech zemích Evropy, i když například v Česku ji předběhla zmíněná ČSOB.

O ocenění rozhoduje porota složená z ekonomických novinářů, průmyslových odborníků, vrcholných manažerů a bankéřů. Součástí hodnocení je nejen finanční zisk, výše spravovaných aktiv nebo strategické vztahy, ale i kvalita zákaznického servisu, konkurenceschopnost jednotlivých bank a inovativní aktivity v daném regionu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy