Nejlepší bankovní účty. Co nabídnou, když máte hodně peněz

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 3. 2015 7:12
Prošli jsme sazebníky bank a vybrali takzvané prémiové účty. Co nabízejí za stovky korun měsíčně? A kdy je můžete mít zdarma?

Citibank: Banka na odchodu a její Citigold

Foto: HN - Jiří Němeček

Citibank nabízí "zlatý účet" za 500 korun měsíčně. Poplatek nemusí hradit ten, kdo má v bance uloženo alespoň milion a půl korun. V měsíčním paušálu jsou všechny běžné korunové transakce, příchozí zahraniční platby, všechny platby do zahraničí v rámci skupiny Citi, vedení cizoměnových účtů (k dispozici je 12 světových měn), zlatá debetní karta nebo výběry z bankomatů všude na světě. Platí se za odchozí zahraniční platby - každá vyjde na jedno procento z převodu, minimálně však 300 korun.

Zlatá karta CitiCard obsahuje cestovní pojištění pro celou rodinu (s pojistným limitem na léčebné výlohy nebo repatriace ve výši tří milionů korun), pojištěna je také ztráta platební karty. Ke kartě se vážou takzvané concierge služby, které pomohou například s rezervací letenek, restaurací či doručením květin. Karta umožňuje i volný vstup do letištních salonků v Praze a Vídni.

K účtu Citigold banka nabízí spořicí účet s maximálním úrokem ve výši 0,9 procenta. Získá ho ten, kdo s bankou investoval alespoň 500 tisíc korun.

Připomeňme, že americká mateřská společnost loni v říjnu rozhodla, že se do konce roku 2015 stáhne z oblasti osobního bankovnictví v Česku. Klienti banky tak musejí počítat s tím, že mohou již brzy přejít ke konkurenci, která může podmínky zlatého konta od Citibank změnit.

 

Právě se děje

Další zprávy