Krásné fotky "ošklivé" zeleniny. Podívejte se, kdo vyhrál ve čtenářské soutěži Křivák roku

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Do soutěže přišlo 96 soutěžních fotografií. Do druhého kola jsme vybrali padesát, které vám teď ukážeme. Největší zastoupení měly snímky připomínající postavy z filmů a pohádek či zvířátka. Na tomto obrázku je mrkvový mužíček, který vyrostl ve skleníku v Dobříči.
A zde je rajče Fešák, které vyrostlo v létě 2016 na zahrádce v Králově Dvoře - Počaplech. Tehdy desetileté Danielce dělalo několik dnů kamaráda.
Zvíře sestavené z kiwi. Jeho majitel ho nazval Kiwion zlatý a jeho snímek poslal z Nového Zélandu, kde pracoval na sadech při sklizni.
Na poli u zemědělce v Prostějově vyrostl zajíc. Ouško má malé, takže může někomu připomínat beránka...
Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 12. 6. 2017 10:20
Hanbatá rajčata či mrkve, srdíčka, filmové či pohádkové bytosti, monstra, propiska, zajíc nebo prstýnek. Do soutěže o Křiváka roku poslali čtenáři téměř sto snímků podivně vyrostlé zeleniny či ovoce. Do galerie jsme vybrali 50 nejlepších, deset z nich odměníme cenami od partnerů soutěže – řetězců Tesco, Penny Market a e-shopu Rohlik.cz. Pro vstup do přehledu klikněte na první snímek.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy