Slibují 24 kusů, pošlou jediný. Tak vypadá zmatečná nabídka

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
24 kusů razítek je uvedeno i na účtence e-shopu (třetí položka).
Také Oblíbenéknihy.cz nabízejí 24 kusů stejných razítek s koněm. Tentokrát za cenu 36 korun. Níže na stránce je však uvedeno zřetelně, že cena se vztahuje k jednomu kusu výrobku.
Zjistit přiměřenou cenu jednoho razítka není lehké. Hračkárna.cz například nabízela loni v prosinci podobná razítka s motivy dopravních prostředků za 10 korun. I na tomto e-shopu bylo níže zřetelně uvedeno, že se jedná o cenu za jeden kus. Z porovnání tří různých e-shopů tak vychází, že jedno razítko stojí 10 až 61 korun. Na první pohled tak nejde lehce určit, co je přiměřená cena za jedno razítko.
Toto látkové autíčko stálo 169 korun. Je to přiměřená cena za jeden kus, nebo ne? Na cenovce i účtence byl uveden údaj pro 16 kusů výrobků. Že by cena 169 korun platila pro 16 kusů, a jedno autíčko tak stálo jen 10,50 koruny, se zdá na první pohled nesmyslné, nicméně prodejci někdy při výprodejích i k tak razantním slevám sahají.
Foto: Věra Zhánělová
Iva Špačková Iva Špačková
9. 1. 2017 23:59
Někteří prodejci udávají u ceny výrobku počet kusů zboží v balení. Zákazníci jsou pak zmateni, když dostanou jen jeden kus a ne celou krabici.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy