Zlepšení pro živnostníky? Platbu kartou přijmou přes mobil

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
9. 10. 2014 15:45
Nová služba operátora O2 nechce s bankami bojovat o podnikatele cenou, ale jednoduchými podmínkami.
Platební schéma terminálů od O2.
Platební schéma terminálů od O2. | Foto: Operátor O2

Praha – Operátor O2 ze skupiny PPF začíná konkurovat bankám na trhu platebních terminálů. Ve spolupráci s ČSOB nově nabízí živnostníkům mobilní platební terminály pro příjem platebních karet.

Ke zprovoznění stačí, když si podnikatelé pořídí mobilní platební terminál za zhruba čtyři tisíce korun a nahrají si „platební“ aplikaci do chytrého telefonu či tabletu s operačním systémem Android či iOS, který zároveň podporuje Bluetooth. Podnikatel nemusí být zákazníkem O2 a běžný účet může mít u libovolné banky.

O2 bude mobilní platební terminál nabízet například prodejcům na farmářských trzích nebo podnikatelům, kteří svou činnost vykonávají mimo sídlo firmy – třeba zámečníkům a instalatérům. Zaměří se také na lékaře, finanční poradce nebo různé poradenské firmy v oblasti zdravého životního stylu.

O projektu informoval online deník Aktuálně.cz už v červnu. Josef Puczok, který má projekt v O2 na starosti, tehdy řekl, že mobilní terminály chce během pěti let O2 dostat ke 30 tisícům drobných živnostníků.

V Česku byl podle statistiky Sdružení pro bankovní karty na konci prvního pololetí roku 2014 platební terminál v celkem 86 763 provozovnách, celkem šlo o 106 734 přístrojů. Pokud by plán O2 na 30 tisíc nových akceptačních míst vyšel, zvedl by se jejich počet o celou třetinu.

Operátor přitom nechce bojovat cenou - když poplatky, které budou podnikatelé z plateb odvádět, jsou nastaveny lehce nad průměr trhu - chce se zaměřit na jednoduché podmínky. Po podnikatelích tak operátor nebude vyžadovat například minimální měsíční plnění, jak to dělají banky u klasických terminálů.

Čtěte podrobnosti: Zlepšení pro živnostníky? Platbu kartou ulehčí novinka

 

Právě se děje

Další zprávy