Žebříček svátků podle útrat Čechů: Drží se tradice, za Mikuláše dají stovky korun

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
5. 12. 2022 6:07
Česko se v pondělí opět zaplní Mikuláši, čerty a anděly. Za který svátek ale Češi utratí zdaleka nejvíce? Aktuálně.cz za pomoci analytiků a prodejců sestavilo žebříček nejvýdělečnějších svátků v tuzemsku. Vyplývá z něj, že na špici se jednoznačně drží česká tradice. Konkrétně Mikuláš je pak přibližně sedmým nejnákladnějším svátkem v Česku. Přehled ukazuje, na kolik vyjdou i další významné oslavy.
Foto: iStock

4. Halloween

Oslavy Halloweenu, které připadají na 31. října, vznikly v Irsku, odkud se rozšířily do Spojených států amerických a následně do dalších zemí. Svátek Día de los Muertos je jedním z nejvýznamnějších v Mexiku. Slaví se 1. a 2. listopadu.

  • Výdaje na převzatý svátek Halloween se momentálně pohybují v rozmezí od 500 do 1000 korun na osobu. Češi podle prodejců pravidelně utrácejí za kostýmy, zejména ty dětské, a nejrůznější druhy dýní. Svátek lidé slaví i vařením a hodováním, proto někteří připravili speciality, nabízejí například dýňové pivní speciály. 

Halloween podle obchodníků dlouhodobě soupeří s Dušičkami, které mají mezi Čechy delší tradici. Zatímco Dušičky jsou ovšem spíše pro starší generace, Halloween si získal mladé lidi, kteří se za něj nebojí utrácet.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy