Zájem o Účtenkovku dál klesá. Nezvedla ho ani nová čtečka QR kódů

on pk on, pk
16. 7. 2018 13:33
Červnové účtenky přihlásilo 379 450 lidí, zatímco v dosud nejslabším květnu jich bylo přes 394 tisíc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík

Praha - Zájem o státní loterii Účtenkovka, která má za cíl podpořit elektronickou evidenci tržeb (EET), se dál snižuje. S červnovými účtenkami, jejichž slosování proběhlo tuto neděli, se přihlásilo 379 450 lidí. V dosud nejslabším květnu soutěžilo přes 394 tisíc lidí, kdy poprvé klesl počet účastníků pod 400 tisíc.

Za duben se přihlásilo 408 tisíc lidí, v březnu jich soutěžilo 421 tisíc, v únoru 423 tisíc, v lednu 426 tisíc a v prosinci 447 tisíc. V listopadu hrálo rekordních 478 tisíc lidí, při říjnové premiéře 453 tisíc.

Do nejnovějšího slosování bylo zařazeno 14,1 milionu červnových účtenek splňujících podmínky. V květnu to bylo 15,2 milionu. Za duben lidé registrovali 14,8 milionu účtenek, za březen 15,9 milionu, za únor 13,6 milionu, za leden 13,8 milionu, za prosinec 14,9 milionu, za listopad 14,6 milionu a za říjen 11,1 milionu.

Zvýšit zájem soutěžících mělo další zjednodušení registrace účtenek, která zejména prostřednictvím počítače zůstává komplikovaná a zdlouhavá. Do mobilní aplikace přibyla od poloviny června čtečka QR kódů.

Jejich tisk je však ze strany obchodníků dobrovolný. Ministerstvo financí před měsícem uvedlo, že do pilotního provozu QR kódů se zapojila například síť COOP družstvo HB. Druhou firmou, jejíž název ministerstvo při startu novinky zveřejnilo, je prodejna Spirit beads. Na otázku Aktuálně.cz, jak stoupl zájem obchodníků o QR kódy a které větší sítě se zapojily, úřad nyní neodpověděl.

Stát v každém měsíci rozdává 21 025 výher. První cenou je jeden milion korun. Druhou cenu představuje automobil za zhruba 400 tisíc korun. Třetí cenou je částka 300 tisíc korun, čtvrtou pak 200 tisíc korun a pátou 100 tisíc korun. Dále bylo ve slosování 20 výher po 20 tisících korun, 1000 výher po jednom tisíci korun a 20 tisíc výher po stokoruně.

Auto za rohlík. Účtenkovka představila další vítěze | Video: Tomáš Cetkovský, Jan Prokeš
 

Právě se děje

před 34 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy