Zájem o Účtenkovku dál klesá. Nezvedla ho ani nová čtečka QR kódů

on pk on, pk
16. 7. 2018 13:33
Červnové účtenky přihlásilo 379 450 lidí, zatímco v dosud nejslabším květnu jich bylo přes 394 tisíc.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Libor Fojtík

Praha - Zájem o státní loterii Účtenkovka, která má za cíl podpořit elektronickou evidenci tržeb (EET), se dál snižuje. S červnovými účtenkami, jejichž slosování proběhlo tuto neděli, se přihlásilo 379 450 lidí. V dosud nejslabším květnu soutěžilo přes 394 tisíc lidí, kdy poprvé klesl počet účastníků pod 400 tisíc.

Za duben se přihlásilo 408 tisíc lidí, v březnu jich soutěžilo 421 tisíc, v únoru 423 tisíc, v lednu 426 tisíc a v prosinci 447 tisíc. V listopadu hrálo rekordních 478 tisíc lidí, při říjnové premiéře 453 tisíc.

Do nejnovějšího slosování bylo zařazeno 14,1 milionu červnových účtenek splňujících podmínky. V květnu to bylo 15,2 milionu. Za duben lidé registrovali 14,8 milionu účtenek, za březen 15,9 milionu, za únor 13,6 milionu, za leden 13,8 milionu, za prosinec 14,9 milionu, za listopad 14,6 milionu a za říjen 11,1 milionu.

Zvýšit zájem soutěžících mělo další zjednodušení registrace účtenek, která zejména prostřednictvím počítače zůstává komplikovaná a zdlouhavá. Do mobilní aplikace přibyla od poloviny června čtečka QR kódů.

Jejich tisk je však ze strany obchodníků dobrovolný. Ministerstvo financí před měsícem uvedlo, že do pilotního provozu QR kódů se zapojila například síť COOP družstvo HB. Druhou firmou, jejíž název ministerstvo při startu novinky zveřejnilo, je prodejna Spirit beads. Na otázku Aktuálně.cz, jak stoupl zájem obchodníků o QR kódy a které větší sítě se zapojily, úřad nyní neodpověděl.

Stát v každém měsíci rozdává 21 025 výher. První cenou je jeden milion korun. Druhou cenu představuje automobil za zhruba 400 tisíc korun. Třetí cenou je částka 300 tisíc korun, čtvrtou pak 200 tisíc korun a pátou 100 tisíc korun. Dále bylo ve slosování 20 výher po 20 tisících korun, 1000 výher po jednom tisíci korun a 20 tisíc výher po stokoruně.

Auto za rohlík. Účtenkovka představila další vítěze | Video: Tomáš Cetkovský, Jan Prokeš
 

Právě se děje

před 16 minutami

USA dospěly k dílčí obchodní dohodě s Čínou, další cla nezavedou

Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží. "Sjednali jsme velmi rozsáhlou první fázi dohody s Čínou. Souhlasili s mnoha strukturálními změnami a s rozsáhlými nákupy zemědělských produktů, energie a zpracovatelských výrobků," napsal Trump na svém twitterovém účtu. "Okamžitě zahájíme jednání o druhé fázi dohody," dodal. Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. V neděli plánoval Washington zavést dodatečná cla na dovoz z Číny, jehož roční hodnota činí téměř 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Skokani Kožíšek i Sakala postoupili v Klingenthalu z kvalifikace

Oba čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek i Filip Sakala postoupili do nedělního závodu Světového poháru v Klingenthalu. Kožíšek skočil v kvalifikaci 123 metrů a obsadil 35. místo, Sakalův skok byl o šest metrů kratší a český reprezentant skončil pětačtyřicátý, o jedinou pozici za lídrem SP Danielem-Andrém Tandem z Norska. Zvítězil Rakušan Stefan Kraft.

Další zprávy