Zájem o boby a saně je extrémní. Některé už nejsou k dostání, lopaty lze nově sdílet

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
11. 2. 2021 16:44
Zájem o boby, saně i klouzáky je od konce loňského roku vzhledem k uzavřeným lyžařským areálům a dalším protiepidemickým opatřením, současně ale dobrým sněhovým podmínkám extrémní. Prodejci nabídku průběžně doplňují, přesto může být výběr vzhledem k vysoké poptávce omezený.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Uvedli to zástupci vybraných internetových obchodů a nákupního rádce Heureka.cz. Obyvatelé Prahy, Brna a Olomouce mohou od čtvrtka využít sdílených bobovacích lopat, které nabízí k půjčení společnost Rekola.

E-shopu Alza vzrostly v lednu prodeje sáněk, bobů a skibobů v řádech tisíců procent. Prodeje klouzáků, ale i koloběžek na sníh stouply o stovky procent. První letošní měsíc tak podle divizního ředitele nákupu a prodeje Alzy Ondřeje Hnáta v absolutních prodejích tohoto zboží překonal celé loňské první čtvrtletí. "Výběr bobů a klouzáků začíná být omezený, avšak průběžně nabídku doplňujeme, a v nejbližších dnech očekáváme další tisíce kusů oblíbených modelů," uvedl.

Internetový prodejce Mall.cz sleduje u bobů a sáněk nárůst prodejů o zhruba 270 procent proti loňskému roku. "Zájem zákazníků byl tak velký, že jsme dokonce na několik dní naše skladové zásoby vyprodali," řekla mluvčí e-shopu Pavla Hobíková. I přes naskladnění několika tisíc dalších kusů je podle ní velká část sortimentu znovu nedostupná. Lidé mohou nyní zatím vybírat ještě ze šesti druhů dětských bobů, jejich zásoby se ale každým dnem tenčí, dodala.

Prodeje saní a bobů na internetu v lednu podle nákupního rádce Heureka.cz vyskočily na třicetinásobek proti loňskému roku. "V lednu byl na Heurece právě výraz boby tím nejvyhledávanějším, lidé hledali boby a saně dokonce více než respirátory," uvedl šéf analytiků portálu Michal Buzek. I v průběžných únorových statistikách je podle něj zatím vidět, že o boby a saně mají lidé stále zájem.

Co se týká průměrný cen tohoto zboží, jejich změny podle Buzka závisejí na konkrétních modelech a prodejích. V některých případech se tak průměrná cena zvýšila až o polovinu, u některých modelů se podle něj téměř nezměnila. "Nejoblíbenější jsou aktuálně ´klasické´ červené boby s postranními brzdami, které stojí v průměru 400 korun," doplnil.

Společnost Rekola, která běžně nabízí sdílená jízdní kola, ode dneška na vybraných místech v Praze, Brně a Olomouci umístila bobovací lopaty k zapůjčení. Lidé za 30 minut ježdění zaplatí deset korun, zapůjčení je možné přes mobilní aplikaci.

 

Právě se děje

Další zprávy