Začíná se prodávat růžová čokoláda, první nový druh po 80 letech od vynálezu bílé

Jana Králová
21. 1. 2018 16:20
Rubínová čokoláda je poprvé k dostání ve formě tyčinky KitKat v Japonsku a Jižní Koreji. Postupně by se měla rozšířit do dalších zemí a objevit se také v dalších produktech.
Evoluce.
Evoluce. | Foto: Nestlé

Curych - Potravinářský gigant Nestlé začíná prodávat růžovou čokoládu - konkrétně svou tyčinku KitKat. Jde o první nový druh čokolády po více než osmdesáti letech, kdy právě tato původem švýcarská firma přišla s bílou variantou k dosavadní hořké a mléčné.

Růžová čokoláda KitKat
Růžová čokoláda KitKat | Foto: Nestlé

Rubínovou "odrůdu" představila švýcarská čokoládovna Barry Callebaut na začátku loňského září v čínské Šanghaji. Vývoj trval třináct let. Podle výrobce chutná po bobulovitém ovoci jako jsou maliny, borůvky či rybíz a kromě sladké v ní lze cítit i nakyslou chuť.

Barvu jí dávají speciální kakaové boby pěstované v Pobřeží slonoviny, Ekvádoru a Brazílii. Podrobnosti o výrobním postupu firma nezveřejnila. Ujišťuje nicméně, že novinka neobsahuje žádné přidané barvivo nebo dochucovadlo.

Výhradní práva po dobu šesti měsíců na první využití růžové čokolády získala právě společnost Nestlé. Tyčinku KitKat s názvem Sublime Ruby nabízí od pátku 19. ledna v Japonsku a Jižní Koreji.

Právě asijský trh je pro KitKat velmi atraktivní, konkrétně pro Japonsko už vzniklo přes 350 produktů s touto značkou - například i zelené čaje, luxusní verze doplněná ořechy a sušeným ovocem nebo jahodové či různé specificky místní příchutě.

Firma si slibuje, že zaujme hlavně mladé zákazníky před blížícím se "svátkem zamilovaných" čili Dnem svatého Valentýna (14. února). Jedna tyčinka má v Japonsku stát 400 jenů, což je zhruba 75 korun. Na prodej je také pěti- či sedmidílný mix obsahující tyčinky více barev.

Pokud novinka uspěje, může se rozšířit do dalších zemí.

Nestlé se touto inovací snaží zaujmout v době, kdy se stále více mladých lidí zajímá o zdravější životní styl. Společnost také na konci roku 2016 oznámila, že vyvíjí řešení, jak snížit obsah cukru ve svých produktech o 40 procent, aniž by to mělo vliv na sladkost či chuť.

Čokoláda KitKat je na trhu už od roku 1935, kdy ji začala vyrábět britská společnost Rowntree - pod Nestlé se dostala v roce 1988.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy