Magnesia porazila v důvěře mattonku. Podívejte se, jakým značkám Češi nejvíce věří

Iva Špačková Iva Špačková
8. 11. 2018 21:01
Češi jsou svým oblíbeným značkám spíše věrni, ukázal to čtvrtý ročník rozsáhlé ankety o nejdůvěryhodnější značky. O vítězích mezi 600 značkami rozhodovalo 4000 nakupujících. Podívejte se na podrobné výsledky.
Foto: Iva Špačková

Anketa spotřebitelů

  • Češi jsou svým oblíbeným značkám spíše věrni, ukázal to čtvrtý ročník rozsáhlé ankety o nejdůvěryhodnější značky. O vítězích mezi 600 značkami rozhodovalo 4000 nakupujících. 
  • Nejdůvěryhodnější značka je soutěž společnosti Atoz Marketing Services. O vítězích rozhodují zákazníci pomocí on-line dotazníků. Výzkumná agentura Nielsen Czech Republic, která čtvrtý ročník ankety vedla, nechala v září hlasovat 4000 lidí vybraných jako reprezentativní vzorek pro Česko.
  • Ti rozhodovali o výhercích v 60 kategoriích (z toho 35 patřilo výrobkům, 12 službám a institucím a 13 různě zaměřeným obchodům). Celkem se Češi rozhodovali mezi téměř 600 značkami (10 v každé kategorii kromě skupiny, kde je jich z podstaty méně - například mobilní operátoři).
  • Do čtvrtého ročníku vstoupily kromě klasických kategorií jako jsou banky, hobbymarkety, pivo, prací prostředky či cukrovinky také nováčci - poskytovatelé autofinancování, prodejci knih, letenek, oční kliniky, volně prodejné léky na chřipku a nachlazení či zdravotní pojišťovny.
  • Rozhodující pro zařazení jednotlivých značek mezi deset nominovaných v každé kategorii byla výše jejich prodejů (tržeb), které poskytla společnost Nielsen. Podívejte se na 60 výherců v rámci jednotlivých kategoriích i na zajímavosti z výzkumu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy