Magnesia porazila v důvěře mattonku. Podívejte se, jakým značkám Češi nejvíce věří

Iva Špačková Iva Špačková
8. 11. 2018 21:01
Češi jsou svým oblíbeným značkám spíše věrni, ukázal to čtvrtý ročník rozsáhlé ankety o nejdůvěryhodnější značky. O vítězích mezi 600 značkami rozhodovalo 4000 nakupujících. Podívejte se na podrobné výsledky.
Foto: Iva Špačková

Anketa spotřebitelů

  • Češi jsou svým oblíbeným značkám spíše věrni, ukázal to čtvrtý ročník rozsáhlé ankety o nejdůvěryhodnější značky. O vítězích mezi 600 značkami rozhodovalo 4000 nakupujících. 
  • Nejdůvěryhodnější značka je soutěž společnosti Atoz Marketing Services. O vítězích rozhodují zákazníci pomocí on-line dotazníků. Výzkumná agentura Nielsen Czech Republic, která čtvrtý ročník ankety vedla, nechala v září hlasovat 4000 lidí vybraných jako reprezentativní vzorek pro Česko.
  • Ti rozhodovali o výhercích v 60 kategoriích (z toho 35 patřilo výrobkům, 12 službám a institucím a 13 různě zaměřeným obchodům). Celkem se Češi rozhodovali mezi téměř 600 značkami (10 v každé kategorii kromě skupiny, kde je jich z podstaty méně - například mobilní operátoři).
  • Do čtvrtého ročníku vstoupily kromě klasických kategorií jako jsou banky, hobbymarkety, pivo, prací prostředky či cukrovinky také nováčci - poskytovatelé autofinancování, prodejci knih, letenek, oční kliniky, volně prodejné léky na chřipku a nachlazení či zdravotní pojišťovny.
  • Rozhodující pro zařazení jednotlivých značek mezi deset nominovaných v každé kategorii byla výše jejich prodejů (tržeb), které poskytla společnost Nielsen. Podívejte se na 60 výherců v rámci jednotlivých kategoriích i na zajímavosti z výzkumu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy