Fotoblog: Utíkejte nakupovat! Stát spouští účtenkovou loterii, ročně za ni utratí přes 80 milionů

Fotoblog: Utíkejte nakupovat! Stát spouští účtenkovou loterii, ročně za ni utratí přes 80 milionů
Deset měsíců funguje v Česku elektronická evidence tržeb. Její výnosy přesně vyčíslit nejdou. Podle ministerstva financí jsou nad očekáváním.
Od října láká ministerstvo zákazníky na účtenkovou loterii. Pojďte si zahrát!
Vedení ministerstva pozvalo hosty ze Slovenska, kde už účtenky losují.
Představí českou verzi loterie novinářům.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 9. 2017 15:02
Od října můžete začít sbírat účtenky a nechat je slosovat. Stát spouští účtenkovou loterii, ročně za ni utratí přes 80 milionů korun. Výnosy jsou nejasné.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu za těžbu v dole Turów

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu pět milionů eur za každý den těžby uhlí v dole Turów. Soud to uvedl na Twitteru.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum k podpoře českých firem

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum jako pilotní projekt záměru dlouhodobého posílení kapacity podpory pro české firmy. Pracovat by měl v úzké spolupráci se zastupitelským úřadem. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová, dříve o možném vzniku centra informoval server iHNED.cz. Ministerstvo by podle webu mělo zřízení centra podpořit, provozovaly by jej ale samy podnikatelské svazy. Podle úřadu je hlavní výhodou kromě odstupu od politické roviny také znalost místního podnikatelského prostředí a sdílení kontaktů.

Vztahy s Ruskem ochladly po diplomatické roztržce, kterou vyvolalo zjištění českých vyšetřovatelů, že do výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni agenti ruských tajných služeb.

Podle iHNED.cz chce úřad už v červnu vypsat dotaci 200 000 eur (přes pět milionů korun). Centrum by mohlo začít fungovat na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy