Za co utrácí milující Češi na Valentýna? Podívejte se, co na svátek lásky nepodcenit

on Adéla Denková, Evropa v Datech, on
14. 2. 2019 9:28
Souboj svátků lásky: Utratí Češi více na Valentýna, nebo na První máj? A mají oslavy milujících vliv na porodnost dětí či uzavírání sňatků? Oddával by svatý Valentýn dnes homosexuály? Podívejte se na vizualizace z projektu Evropa v datech.
Foto: Dark Side

První máj je sice považován za čas lásky, za květiny ale Češi zaplatí více na Valentýna. Z části to může být způsobeno nižší cenou květin během května, než v únoru.

Vyplývá to z údajů České spořitelny. Zatímco na Valentýna 2016 její klienti utratili v květinářstvích 535 tisíc korun, na Prvního máje to bylo "jen" 240 tisíc (údaje se vztahují na platby kartou). Více se utratilo také za šperky, návštěvy restaurací, kin a divadel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy