Za co utrácí milující Češi na Valentýna? Podívejte se, co na svátek lásky nepodcenit

on Adéla Denková, Evropa v Datech, on
14. 2. 2019 9:28
Souboj svátků lásky: Utratí Češi více na Valentýna, nebo na První máj? A mají oslavy milujících vliv na porodnost dětí či uzavírání sňatků? Oddával by svatý Valentýn dnes homosexuály? Podívejte se na vizualizace z projektu Evropa v datech.
Foto: Dark Side

První máj je sice považován za čas lásky, za květiny ale Češi zaplatí více na Valentýna. Z části to může být způsobeno nižší cenou květin během května, než v únoru.

Vyplývá to z údajů České spořitelny. Zatímco na Valentýna 2016 její klienti utratili v květinářstvích 535 tisíc korun, na Prvního máje to bylo "jen" 240 tisíc (údaje se vztahují na platby kartou). Více se utratilo také za šperky, návštěvy restaurací, kin a divadel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy