Vánoce na poslední chvíli. Do kdy budou mít otevřeno obchody a jak vše stihnout?

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 20. 12. 2018 9:33
Vánoce se kvapem blíží. 18. prosinec byl posledním dnem, kdy dopravci většinou garantují dodání balíků před Štědrým dnem. Co dělat, když jste nestihli objednat dárky, připravit večeři nebo koupit stromeček? Na něco ještě máte čas, na něco je už ale pozdě.
Foto: Ondřej Neufus

Kapři a stromky

Nakoupili jste dárky v předstihu, sehnali vše na salát a upekli cukroví včas, ale na Štědrý den jste zjistili, že vám v obýváku něco chybí a že vana je prázdná? Nezoufejte. Kapr i stromek by měly být k mání i na tu opravdu poslední chvíli.

Kromě tradičního prodeje na ulici můžete pro stromek vyrazit například do některého z hobbymarketů. Třeba Bauhausu bude mít otevřeno 24. prosince od 8 do 11:30 a podle informací z obchodu tak bude možné sehnat stromek i na Štědrý den.

I kapři pro opozdilce zřejmě budou. Například Sádky Lahovice budou mít na Štědrý den otevřeno do poledne. "Pokud se nestane nějaká katastrofa, tak na 99 procent u mě kapra seženete," říká Michal Vokoun, vedoucí prodejny v Lahovicích.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy