reklama
 
 

Vánoce na poslední chvíli. Do kdy budou mít otevřeno obchody a jak vše stihnout?

Rady pro opozdilce Foto: Thinkstock

Rady pro opozdilce

Pokud jste nic nenechali náhodě a na Vánoce, svátky klidu a pohody, se dostatečně připravili, máme pro vás ještě dvě rady.

  • Zažádejte si o dovolenou. Letošní Vánoce vyšly pro zaměstnance vůbec nejlépe, jak mohly, a tak pro 11 volných dní potřebuje zaměstnanec jen tři dny dovolené. Mnohde je však o ně velký boj.
  • Odešlete platby včas. "Souběh pěti nepracovních dní může přinést některým lidem komplikace při posílání plateb do jiných bank. Pokud si totiž klient neohlídá termín, dokdy nejpozději zadat platbu, může se stát, že mezi zadáním platby a jejím přijetím uplyne i celý týden," vysvětluje tisková mluvčí Air Bank Jana Karasová. 

Pokud klient zadá v pátek 21. 12. platbu v českých korunách na účet vedený v jiné tuzemské bance do 11.30, v naprosté většině případů banky zpracují platbu tak, aby ji banka příjemce mohla na účet připsat ještě ten samý den.

"Pokud klient v tento den zadá platbu později, nejpozději ale v 16.30, Air Bank platbu ještě ten samý den odešle a peníze na účet banky příjemce dorazí následující pracovní den, tedy ve čtvrtek 27. 12.," doplňuje Karasová termíny platné pro Air Bank.

Platby zadané 21. 12. po 16.30 budou odeslány až ve čtvrtek 27. 12. a doručeny nejpozději v pátek 28. 12.

autor: Ondřej Neufus | 6. 12. 2018 15:21

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama