Vánoce na poslední chvíli. Do kdy budou mít otevřeno obchody a jak vše stihnout?

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
Aktualizováno 20. 12. 2018 9:33
Vánoce se kvapem blíží. 18. prosinec byl posledním dnem, kdy dopravci většinou garantují dodání balíků před Štědrým dnem. Co dělat, když jste nestihli objednat dárky, připravit večeři nebo koupit stromeček? Na něco ještě máte čas, na něco je už ale pozdě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Rady pro opozdilce

Pokud jste nic nenechali náhodě a na Vánoce, svátky klidu a pohody, se dostatečně připravili, máme pro vás ještě dvě rady.

  • Zažádejte si o dovolenou. Letošní Vánoce vyšly pro zaměstnance vůbec nejlépe, jak mohly, a tak pro 11 volných dní potřebuje zaměstnanec jen tři dny dovolené. Mnohde je však o ně velký boj.
  • Odešlete platby včas. "Souběh pěti nepracovních dní může přinést některým lidem komplikace při posílání plateb do jiných bank. Pokud si totiž klient neohlídá termín, dokdy nejpozději zadat platbu, může se stát, že mezi zadáním platby a jejím přijetím uplyne i celý týden," vysvětluje tisková mluvčí Air Bank Jana Karasová. 

Pokud klient zadá v pátek 21. 12. platbu v českých korunách na účet vedený v jiné tuzemské bance do 11.30, v naprosté většině případů banky zpracují platbu tak, aby ji banka příjemce mohla na účet připsat ještě ten samý den.

"Pokud klient v tento den zadá platbu později, nejpozději ale v 16.30, Air Bank platbu ještě ten samý den odešle a peníze na účet banky příjemce dorazí následující pracovní den, tedy ve čtvrtek 27. 12.," doplňuje Karasová termíny platné pro Air Bank.

Platby zadané 21. 12. po 16.30 budou odeslány až ve čtvrtek 27. 12. a doručeny nejpozději v pátek 28. 12.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy