V obchodech je nebezpečná přilba pro lyžaře i cyklisty

Petr Kučera Petr Kučera
2. 2. 2011 11:03
ČOI varuje před dvěma rizikovými výrobky
Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce varovala před nebezpečnou přilbou pro lyžování a snowboarding, další nebezpečná přilba je pak určena pro cyklisty a skateboardisty.

V prvním případě jde o model S 58 B, C Razier, vyrobený v srpnu 2009 čínskou firmou Strategic Sports Limited at Kowlon, Hong Kong. Do Česka přilbu dováží společnost Helmets RZ se sídlem v Otrokovicích, která ji nyní stahuje z trhu.

"Přilba nevyhověla požadavkům příslušné technické normy. Není schopna dostatečně absorbovat náraz a při pádu tak nedokáže zabránit zranění, které hrozí zejména v oblasti temene hlavy," říká mluvčí České obchodní inspekce Tomáš Vozáb.

Foto: ČOI

Inspekce varuje také před přilbou pro cyklisty a "uživatele skateboardů" s označením Qku 16018 B. Dovozce ani výrobce nebyl dosud zjištěn, kontroloři proto zabavili alespoň veškeré dostupné výrobky u prodejce.

"Přilba nemá v případě nárazu dostatečnou účinnost při jeho tlumení. Rovněž způsob připevnění na hlavě nezaručuje uživateli, že při předpokládaných podmínkách používání bude přilba pevně uchycena, tedy že nedojde k jejímu sesmeknutí. V případě pádu tak může dojít ke vzniku závažného poranění hlavy," dodává mluvčí.

Podívejte se na nebezpečné hračky, před nimiž varovala ČOI:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

V Praze se zřítila část domu, nikdo není zraněný

V pražském Braníku se v úterý večer zřítila část opravovaného rodinného domu. V sutinách nikdo nebyl. Na místě byli hasiči, policisté, záchranáři i kynologové městské policie se psy. Na twitteru to sdělili pražští hasiči. Stav domu prověří statik.

Oznámení o sesutí části domu v Údolní ulici dostali policisté krátce po 19:00. "Podle prvotních informací je dům v rekonstrukci a nikdo by se tam neměl nacházet," řekl ČTK mluvčí policie Jan Rybanský. Následně byli nasazeni psi na vyhledávání lidí ze sutin, kteří podle hasičů nikoho nenašli.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA zruší některé sankce proti Venezuele, aby podpořily dialog mezi vládou a opozicí. Povolí některá jednání s venezuelskou ropnou společností PDVSA

Zdroj: ČTK
Další zprávy