V malešické prodejně našla kontrola 260 kilogramů zkaženého masa

ČTK ČTK
21. 2. 2017 15:30
Ryby a vepřové maso nabízené v malešické prodejně Hai Xian Cheng vyhodnotila Státní veterinární zpráva jako nepoživatelné a dokonce zdraví škodlivé. Navíc samotná prodejna nebyla ani řádně zaregistrovaná. Pokuta může dosáhnout až 10 milionů korun.
Foto: Státní veterinární správa

Praha - Veterináři nařídili podnikateli v pražské malešické prodejně Hai Xian Cheng odstranit 60 kilogramů zkažených chlazených produktů rybolovu a 200 kilogramů zmrazeného vepřového masa a žaludků. Pokuta může dosáhnout deseti milionů korun, uvedli dnes na svém webu.

"Zmrazené živočišné produkty byly neoznačené, balené v igelitových sáčcích, taškách, a jevily známky smyslových změn jako okorání povrchu nebo ojínění. U popsaných produktů nebyl doložen původ zboží, zboží nebylo označeno. Potraviny byly posouzeny jako nepoživatelné, škodlivé pro lidské zdraví," uvedla Státní veterinární správa. Prodejna navíc nebyla řádně registrovaná.

Loni veterináři s policií zajistili například v nelegálním skladu v pražské tržnici Sapa přes 35 tun zmrazeného drůbežího masa, ryb a plodů moře. Provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů hrozila až milionová pokuta.

Tržnice nemá problémy pouze se skladováním. Například loni v červnu veterináři zadrželi zásilku 170 kilogramů masa, vnitřností, krve a masných výrobků, která do Sapy směřovala. Produkty zapáchaly a jevily smyslové změny. Přepravce nedodržel povolenou teplotu masa a navíc neměl doklady o původu masa. Na své náklady musel nechat maso zlikvidovat.

 

Právě se děje

Další zprávy