reklama
 
 

V klobáse od Krahulíka našli úlomek injekční jehly. Lidl ji musí stáhnout z prodeje

AKTUALIZOVÁNO 8. 1. 2016
Veterináři přikázali, aby se z prodeje stáhlo 8400 kusů Uherské klobásy Pikok. Už zakoupené zboží lze vrátit zpět v místě prodeje. Kontroloři nakoupili klobásu s kouskem jehly v teplickém Lidlu.
Doporučujeme

Praha - Veterinární správa nařídila stáhnout 2,1 tuny Uherské klobásy Pikok od Krahulíka prodávané v řetězci Lidl, sdělil dnes mluvčí veterinářů Petr Pejchal. Ve výrobku zakoupeném v Teplicích nalezla správa úlomek injekční jehly. Společnost vyrábějící párky, salámy, či uzená masa patří do koncernu Agrofert vlastněného ministrem Andrejem Babišem (ANO). Společnost Lidl už klobásu stáhla z prodeje.

"Pravděpodobně muselo dojít k selhání detekčního zařízení, veškeré maso prochází detekcí. Pátráme po tom, co se vůbec stalo. Věnujeme tomu veškerou pozornost," řekl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Veterináři přikázali, aby se z prodeje stáhlo 8400 kusů tohoto výrobku. Už zakoupené zboží je podle nich možné vrátit zpět v místě prodeje. Inkriminované šarže čtvrtkilogramových klobás vyrobil Krahulík - Masozávod Krahulčí a jejich minimální trvanlivost je do 26. února, respektive 2. března.

Podle Státní veterinární správy se případ došetřuje, výrobci v případě porušení zákona o potravinách hrozí pokuta.

Krahulík vyrábí uzeniny v Krahulčí u Telče od roku 1928, soustředí se hlavně na trvanlivé uzeniny. Jako hlavní produkt uvádí pršuty - tepelně neopravovaná sušená masa.

autor: ČTK

reklama
reklama
reklama
reklama
komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama