Ulice Na Příkopě poražena. Nový žebříček ukazuje nejdražší ulice ve světě

Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
23. 11. 2022 13:45
Pařížská ulice v Praze se dostala mezi dvacet nejdražších ulic světa. V Česku se jí poprvé podařilo předběhnout ulici Na Příkopě. Stala se tak nejdražší ulicí v centrální Evropě, co se výše maloobchodních nájmů týče. Do vůbec nejdražší ulice světa byste ovšem museli přes oceán. Podívejte se, jak dopadlo letošní porovnání.
Pařížská ulice, Ilustrační foto.
Pařížská ulice, Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Do žebříčku nejdražších ulic světa se Pařížská dostala letos poprvé. Od roku 2004 v něm Česko pravidelně zastupovala ulice Na Příkopě. V každoročním průzkumu figuruje vždy jen nejdražší ulice z každé země.

  • Nájem v ulici Na Příkopě dosahuje v současnosti 2460 eur za metr čtvereční za rok, tedy přibližně 59 900 korun. V případě Pařížské je to podle aktuálních dat 2719 eur za metr čtvereční za rok. To je zhruba 66 200 korun. 

V centrální a východní Evropě tak v tomto ohledu ulice Pařížská nemá konkurenci. "Další v žebříčku je až na 29. místě Maďarsko se svou budapešťskou Váci utca. Geograficky nejbližší země se také umístily ve druhé desítce. Rakousko s vídeňským Kohlmarktem na 11. pozici, Německo s Kaufinger/Neuhauser v Mnichově na 13.," komentuje Jan Kotrbáček z Cushman & Wakefield.

  • Celkově jsou nejdražší české ulice srovnatelé s prémiovými nákupními třídami v Kodani, Barceloně či Amsterodamu. Projděte si v přehledu na konkrétní umístění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy