Ulice Na Příkopě poražena. Nový žebříček ukazuje nejdražší ulice ve světě

Aneta Řezníčková Aneta Řezníčková
23. 11. 2022 13:45
Pařížská ulice v Praze se dostala mezi dvacet nejdražších ulic světa. V Česku se jí poprvé podařilo předběhnout ulici Na Příkopě. Stala se tak nejdražší ulicí v centrální Evropě, co se výše maloobchodních nájmů týče. Do vůbec nejdražší ulice světa byste ovšem museli přes oceán. Podívejte se, jak dopadlo letošní porovnání.
Pařížská ulice, Ilustrační foto.
Pařížská ulice, Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Do žebříčku nejdražších ulic světa se Pařížská dostala letos poprvé. Od roku 2004 v něm Česko pravidelně zastupovala ulice Na Příkopě. V každoročním průzkumu figuruje vždy jen nejdražší ulice z každé země.

  • Nájem v ulici Na Příkopě dosahuje v současnosti 2460 eur za metr čtvereční za rok, tedy přibližně 59 900 korun. V případě Pařížské je to podle aktuálních dat 2719 eur za metr čtvereční za rok. To je zhruba 66 200 korun. 

V centrální a východní Evropě tak v tomto ohledu ulice Pařížská nemá konkurenci. "Další v žebříčku je až na 29. místě Maďarsko se svou budapešťskou Váci utca. Geograficky nejbližší země se také umístily ve druhé desítce. Rakousko s vídeňským Kohlmarktem na 11. pozici, Německo s Kaufinger/Neuhauser v Mnichově na 13.," komentuje Jan Kotrbáček z Cushman & Wakefield.

  • Celkově jsou nejdražší české ulice srovnatelé s prémiovými nákupními třídami v Kodani, Barceloně či Amsterodamu. Projděte si v přehledu na konkrétní umístění.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy