reklama
 
 

Tržby e-shopů před Vánocemi dosáhly rekordních 31,5 miliardy korun

23. 12. 2016 15:15
Podíl internetových prodejů na maloobchodních tržbách se letos zvýší na téměř desetinu, odhaduje Asociace pro elektronickou komerci

Praha - Tržby internetových obchodů v letošním předvánočním období dosáhly rekordních 31,5 miliardy korun a meziročně tak stouply o více než pětinu. Uvedla to Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Vrchol vánočních prodejů česká e-commerce zaznamenala v týdnu od 12. prosince, kdy denní obrat online trhu překročil 800 milionů korun.

Největší zájem mezi zákazníky byl tradičně o hračky, elektroniku, ale také oblečení, kosmetické produkty či knihy. Nejčastěji pak spotřebitelé za nákup online utratili v rozmezí od 2000 do 5000 korun.

"Druhý rok v řadě dosáhla česká e-commerce růstu o více než 20 procent. To je skvělý výsledek, který jen potvrzuje úspěšnost a kvalitu našich internetových obchodů. Předvánoční období bylo vyvrcholením povedeného roku 2016," uvedl výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Podíl internetových prodejů na maloobchodních tržbách tak letos při očekávaných celoročních tržbách 97 miliard korun dosáhne 9,2 procenta. "Dosáhli jsme opět růstu v celkovém poměru o jeden procentní bod. Význam online prodeje zboží, ale i služeb, stále strmě roste," dodal Vetyška.

autor: ČTK | 23. 12. 2016 15:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama