Otestovali jsme adventní kalendáře: Který koupit dětem? Čtěte hodnocení odborníků i samotných dětí

Iva Špačková Iva Špačková
21. 11. 2016 5:30
Deset dětí a dvanáct odborníků porovnalo adventní kalendáře. Hodnotili jsme hlavně smyslový dojem, ale také složení, vzhled, informace na obale a komfort otevírání kalendáře. Podívejte se v grafice, jak uspěly.
Foto: Ludvík Hradilek

Co jsme hodnotili: Adventní kalendáře bez jakékoliv náplně. Nakoupili jsme dvanáct mléčných čokolád či pochoutek v běžné obchodní síti (hypermarketech a supermarketech). Aby byly navzájem porovnatelné, zařadili jsme jen ty, co neměly žádnou náplň. Exkluzivní značky jako Lindt tak do testu zařazeny nebyly, ze stejného důvodu jsme nekoupili ani značku Milka.

Jak jsme hodnotili: Jako ve škole od jedničky do pětky (1 = výborný výrobek; 2 = velmi dobrý výrobek; 3 = dobrý výrobek; 4 = dostatečný výrobek; 5 = nedostatečný výrobek).

Jak jsme počítali celkovou známku: Jde o vážený průměr několika hodnoticích kategorií. Váha kritérií: Senzorika 70 % – chuť, vzhled a kousání (z toho senzorika dětí 35 %, senzorika expertů z Vysoké školy chemicko-technologické 35 %), složení výrobku 7,5 %, informace na obale 7,5 %, atraktivita obalu 7,5 %, komfort otevírání kalendáře 7,5 %.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy