Otestovali jsme adventní kalendáře: Který koupit dětem? Čtěte hodnocení odborníků i samotných dětí

Iva Špačková Iva Špačková
21. 11. 2016 5:30
Deset dětí a dvanáct odborníků porovnalo adventní kalendáře. Hodnotili jsme hlavně smyslový dojem, ale také složení, vzhled, informace na obale a komfort otevírání kalendáře. Podívejte se v grafice, jak uspěly.
Foto: Ludvík Hradilek

Co jsme hodnotili: Adventní kalendáře bez jakékoliv náplně. Nakoupili jsme dvanáct mléčných čokolád či pochoutek v běžné obchodní síti (hypermarketech a supermarketech). Aby byly navzájem porovnatelné, zařadili jsme jen ty, co neměly žádnou náplň. Exkluzivní značky jako Lindt tak do testu zařazeny nebyly, ze stejného důvodu jsme nekoupili ani značku Milka.

Jak jsme hodnotili: Jako ve škole od jedničky do pětky (1 = výborný výrobek; 2 = velmi dobrý výrobek; 3 = dobrý výrobek; 4 = dostatečný výrobek; 5 = nedostatečný výrobek).

Jak jsme počítali celkovou známku: Jde o vážený průměr několika hodnoticích kategorií. Váha kritérií: Senzorika 70 % – chuť, vzhled a kousání (z toho senzorika dětí 35 %, senzorika expertů z Vysoké školy chemicko-technologické 35 %), složení výrobku 7,5 %, informace na obale 7,5 %, atraktivita obalu 7,5 %, komfort otevírání kalendáře 7,5 %.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy