Otestovali jsme adventní kalendáře: Který koupit dětem? Čtěte hodnocení odborníků i samotných dětí

Iva Špačková Iva Špačková
21. 11. 2016 5:30
Deset dětí a dvanáct odborníků porovnalo adventní kalendáře. Hodnotili jsme hlavně smyslový dojem, ale také složení, vzhled, informace na obale a komfort otevírání kalendáře. Podívejte se v grafice, jak uspěly.
Foto: Ludvík Hradilek

Co jsme hodnotili: Adventní kalendáře bez jakékoliv náplně. Nakoupili jsme dvanáct mléčných čokolád či pochoutek v běžné obchodní síti (hypermarketech a supermarketech). Aby byly navzájem porovnatelné, zařadili jsme jen ty, co neměly žádnou náplň. Exkluzivní značky jako Lindt tak do testu zařazeny nebyly, ze stejného důvodu jsme nekoupili ani značku Milka.

Jak jsme hodnotili: Jako ve škole od jedničky do pětky (1 = výborný výrobek; 2 = velmi dobrý výrobek; 3 = dobrý výrobek; 4 = dostatečný výrobek; 5 = nedostatečný výrobek).

Jak jsme počítali celkovou známku: Jde o vážený průměr několika hodnoticích kategorií. Váha kritérií: Senzorika 70 % – chuť, vzhled a kousání (z toho senzorika dětí 35 %, senzorika expertů z Vysoké školy chemicko-technologické 35 %), složení výrobku 7,5 %, informace na obale 7,5 %, atraktivita obalu 7,5 %, komfort otevírání kalendáře 7,5 %.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy