Tesco prodávalo krůtí maso s nebezpečnou bakterií. Zkontrolujte mrazáky, varuje inspekce

Ekonomika Ekonomika
20. 6. 2016 16:46
Tesco prodávalo masný výrobek, který obsahoval bakterie rodu Salmonella. Upozornila na to Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která bakterie objevila ve výrobku Indrol – Chutné krůtí maso (v balení 520 g, číslo šarže: 16052704). Bakterie způsobují akutní průjmové bakteriální onemocnění zvané salmonelóza. Potravina, která pocházela z Polska, měla uvedený datum spotřeby do 3. června, na prodejnách už tedy není. "SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali. Případné zmrazení nemá na bakteriální kontaminaci prakticky žádný vliv," dodal mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 5 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy