Tesco prodávalo krůtí maso s nebezpečnou bakterií. Zkontrolujte mrazáky, varuje inspekce

Ekonomika Ekonomika
20. 6. 2016 16:46
Tesco prodávalo masný výrobek, který obsahoval bakterie rodu Salmonella. Upozornila na to Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která bakterie objevila ve výrobku Indrol – Chutné krůtí maso (v balení 520 g, číslo šarže: 16052704). Bakterie způsobují akutní průjmové bakteriální onemocnění zvané salmonelóza. Potravina, která pocházela z Polska, měla uvedený datum spotřeby do 3. června, na prodejnách už tedy není. "SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali. Případné zmrazení nemá na bakteriální kontaminaci prakticky žádný vliv," dodal mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
Foto: SZPI
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy