Tancující slepice z KFC a lesbičky. Podívejte se na reklamy, které vzbudily nejvíc protestů

Klikněte pro vstup do přehledu.
Na 10. místě seznamu deseti reklam, na které si Britové v roce 2017 nejvíc stěžovali, skončila kampaň na Maltesers od společnosti Mars Chocolate UK. Do reklamy na čokoládu si firma vybrala ženu na vozíku a nechala ji mluvit o sexu. Britské radě pro reklamu se pak sešlo 92 stížností. Rada ovšem nezasáhla, protože kampaň se na přání zadavatele objevila až po deváté hodině večerní.
V hlavní roli rakovina. Reklama od skupiny na podporu lidí trpící zákeřnou nemocí (Macmillan Cancer Support) vzbudila emoce. I když mohly být záběry pro někoho příliš drsné, takový život s rakovinou podle rady pro reklamu je. Spot navíc zadavatel nechtěl ve vysílání v době dětských pořadů, proto nakonec mohl na obrazovkách zůstat.
V reklamě společnosti Telefónica O2 na bezplatnou výměnu displeje se políbí dva muži. Na spot přišlo 125 stížností, rada je však odmítla.
Jsou Vánoce svátky materialismu? Na tuto otázku odpovídá prodejce televizí DSG Retail jasně - a 131 lidí si stěžovalo. Rada ovšem uvedla, že spot neodvádí lidi od křesťanství k elektronice.
Foto: Air Wick
Ondřej Neufus Ondřej Neufus
11. 2. 2018 12:35
Britská rada pro reklamu (Advertising Standards Authority) zveřejnila seznam deseti reklam, na které si lidé v roce 2017 nejvíc stěžovali. Některé firmy se omluvily a spoty stáhly, jiné už jsou na umístění v žebříčku zvyklé.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Mezi Břeclaví a Valticemi srazil vlak člověka, na místě zemřel

Osobní vlak v úseku mezi Břeclaví a Valticemi po poledni srazil člověka. Ten zemřel ještě před příjezdem záchranářů, zranění byla neslučitelná se životem, řekla ČTK jejich mluvčí Michaela Bothová. Provoz na trati bude podle webu Českých drah zastavený do 14:20. Nehodu na místě vyšetřují policisté. "Zatím je to příliš čerstvé, zjišťujeme totožnost," sdělil policejní mluvčí David Chaloupka. V úseku Břeclav - Valtice a zpět je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy