Tancující slepice z KFC a lesbičky. Podívejte se na reklamy, které vzbudily nejvíc protestů

Klikněte pro vstup do přehledu.
Na 10. místě seznamu deseti reklam, na které si Britové v roce 2017 nejvíc stěžovali, skončila kampaň na Maltesers od společnosti Mars Chocolate UK. Do reklamy na čokoládu si firma vybrala ženu na vozíku a nechala ji mluvit o sexu. Britské radě pro reklamu se pak sešlo 92 stížností. Rada ovšem nezasáhla, protože kampaň se na přání zadavatele objevila až po deváté hodině večerní.
V hlavní roli rakovina. Reklama od skupiny na podporu lidí trpící zákeřnou nemocí (Macmillan Cancer Support) vzbudila emoce. I když mohly být záběry pro někoho příliš drsné, takový život s rakovinou podle rady pro reklamu je. Spot navíc zadavatel nechtěl ve vysílání v době dětských pořadů, proto nakonec mohl na obrazovkách zůstat.
V reklamě společnosti Telefónica O2 na bezplatnou výměnu displeje se políbí dva muži. Na spot přišlo 125 stížností, rada je však odmítla.
Jsou Vánoce svátky materialismu? Na tuto otázku odpovídá prodejce televizí DSG Retail jasně - a 131 lidí si stěžovalo. Rada ovšem uvedla, že spot neodvádí lidi od křesťanství k elektronice.
Foto: Air Wick
Ondřej Neufus Ondřej Neufus
11. 2. 2018 12:35
Britská rada pro reklamu (Advertising Standards Authority) zveřejnila seznam deseti reklam, na které si lidé v roce 2017 nejvíc stěžovali. Některé firmy se omluvily a spoty stáhly, jiné už jsou na umístění v žebříčku zvyklé.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy