Tancující slepice z KFC a lesbičky. Podívejte se na reklamy, které vzbudily nejvíc protestů

Klikněte pro vstup do přehledu.
Na 10. místě seznamu deseti reklam, na které si Britové v roce 2017 nejvíc stěžovali, skončila kampaň na Maltesers od společnosti Mars Chocolate UK. Do reklamy na čokoládu si firma vybrala ženu na vozíku a nechala ji mluvit o sexu. Britské radě pro reklamu se pak sešlo 92 stížností. Rada ovšem nezasáhla, protože kampaň se na přání zadavatele objevila až po deváté hodině večerní.
V hlavní roli rakovina. Reklama od skupiny na podporu lidí trpící zákeřnou nemocí (Macmillan Cancer Support) vzbudila emoce. I když mohly být záběry pro někoho příliš drsné, takový život s rakovinou podle rady pro reklamu je. Spot navíc zadavatel nechtěl ve vysílání v době dětských pořadů, proto nakonec mohl na obrazovkách zůstat.
V reklamě společnosti Telefónica O2 na bezplatnou výměnu displeje se políbí dva muži. Na spot přišlo 125 stížností, rada je však odmítla.
Jsou Vánoce svátky materialismu? Na tuto otázku odpovídá prodejce televizí DSG Retail jasně - a 131 lidí si stěžovalo. Rada ovšem uvedla, že spot neodvádí lidi od křesťanství k elektronice.
Foto: Air Wick
Ondřej Neufus Ondřej Neufus
11. 2. 2018 12:35
Britská rada pro reklamu (Advertising Standards Authority) zveřejnila seznam deseti reklam, na které si lidé v roce 2017 nejvíc stěžovali. Některé firmy se omluvily a spoty stáhly, jiné už jsou na umístění v žebříčku zvyklé.
 

Právě se děje

před 21 minutami

MS hokejistek bylo krátce před začátkem zrušeno kvůli obavám z koronaviru

Kvůli obavám ze šíření koronaviru bylo zrušeno mistrovství světa hokejistek v Kanadě, které mělo začít za účasti českého týmu 6. května. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) chce jednat o náhradním termínu, aby se vrcholná akce mohla uskutečnit.

Šampionát byl dva týdny před začátkem zrušen z rozhodnutí vlády provincie Nové Skotsko. Konat se mělo ve městech Halifax a Truro. "Je to nepříjemná zpráva, kterou jsme dostali krátce před začátkem turnaje," řekl prezident IIHF René Fasel, který věřil, že byla připravena adekvátní bezpečnostní opatření pro hráčky, funkcionáře, fanoušky i obyvatele obou kanadských měst.

Další zprávy