O čtvrtinu méně masa než na obalu. Inspektoři nařídili Lidlu stáhnout sušenou šunku

ČTK ČTK
14. 6. 2022 16:10
Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila obchodnímu řetězci Lidl, aby z prodeje stáhl celou šarži italské sušené šunky prosciutto crudo značky Italiamo. Obsahovala totiž o čtvrtinu méně masa, než uváděl její obal, informovala inspekce.

"Výrobce na obalu potraviny mimo jiné uvedl, že 100 gramů šunky bylo vyrobeno ze 194 gramů vepřové kýty. Laboratorní rozbor ale potvrdil, že 100 gramů šunky bylo vyrobeno pouze ze 142,5 gramu masa.

Údaj na obalu potraviny tak je pro spotřebitele zavádějící ohledně skutečného podílu masa," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Nevyhovující šarže balené šunky Italiamo Prosciutto Crudo s označením data minimální trvanlivosti do 27. července 2022 měla číslo FA2211809. Inspekce zahájila s řetězcem správní řízení o uložení pokuty.

U sušených masných výrobků je podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce uváděna hmotnost masa vždy v syrovém stavu. Proto je u této komodity uvedený obsah masa vždy vyšší oproti finálnímu výrobku v sušeném stavu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy