Zářící cola, papírová tříkolka, lahev jako zvon. Podívejte se na nejlepší obaly světa

Iva Špačková Iva Špačková
7. 7. 2019 18:49
Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Podívejte se na výběr obalů z dvanácti různých kategorií, jež získaly odborné uznání. Je mezi nimi například obal na olivový olej připomínající staré domy či kmen stromu, papírová „váza“ na květiny či takzvané “kádépéčko“ nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
Foto: World Packaging Organisation

Obaly na alkohol táhnou světové dění

  • Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Tvůrci obalů si cenné trofeje za rok 2018 odnesli na ceremonii pořádané v Praze ve Slovanském domě českým Obalovým institutem Syba.
  • Světová obalová organizace (WPO) vznikla v roce 1968. Snaží se propagovat moderní technologie v obalech, které lépe chrání zabalené výrobky, snižují dopad na životní prostředí a zároveň zvyšují funkčnost a estetičnost baleného zboží.
  • V letošním ročníku získalo ocenění 219 obalů ze 32 zemí (Česko reprezentovalo 14 obalů), a to v těchto kategoriích: Nápoje, Elektronika, Potraviny, Zdraví a osobní péče, Domácnost, Etiketování a dekorace, Luxusní zboží, Lékařské a farmaceutické, Obalové materiály a komponenty, POS (místo prodeje), Přepravní obaly a Speciální kategorie. Nejzastoupenější byly kategorie nápojů, zejména alkoholu, a potravin. Na obrázku je například obal na čínský likér od společnosti Fujian Provincial Huayi Designing. 
  • Na následujících kartách se podívejte na výběr oceněných obalů z různých kategorií. Je mezi nimi například obal na víno připomínající staré domy či kmen stromu, papírová "váza" na květiny či takzvané "kádépéčko" nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
 

Právě se děje

před 3 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy