Zářící cola, papírová tříkolka, lahev jako zvon. Podívejte se na nejlepší obaly světa

Iva Špačková Iva Špačková
7. 7. 2019 18:49
Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Podívejte se na výběr obalů z dvanácti různých kategorií, jež získaly odborné uznání. Je mezi nimi například obal na olivový olej připomínající staré domy či kmen stromu, papírová „váza“ na květiny či takzvané “kádépéčko“ nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
Foto: World Packaging Organisation

Obaly na alkohol táhnou světové dění

  • Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Tvůrci obalů si cenné trofeje za rok 2018 odnesli na ceremonii pořádané v Praze ve Slovanském domě českým Obalovým institutem Syba.
  • Světová obalová organizace (WPO) vznikla v roce 1968. Snaží se propagovat moderní technologie v obalech, které lépe chrání zabalené výrobky, snižují dopad na životní prostředí a zároveň zvyšují funkčnost a estetičnost baleného zboží.
  • V letošním ročníku získalo ocenění 219 obalů ze 32 zemí (Česko reprezentovalo 14 obalů), a to v těchto kategoriích: Nápoje, Elektronika, Potraviny, Zdraví a osobní péče, Domácnost, Etiketování a dekorace, Luxusní zboží, Lékařské a farmaceutické, Obalové materiály a komponenty, POS (místo prodeje), Přepravní obaly a Speciální kategorie. Nejzastoupenější byly kategorie nápojů, zejména alkoholu, a potravin. Na obrázku je například obal na čínský likér od společnosti Fujian Provincial Huayi Designing. 
  • Na následujících kartách se podívejte na výběr oceněných obalů z různých kategorií. Je mezi nimi například obal na víno připomínající staré domy či kmen stromu, papírová "váza" na květiny či takzvané "kádépéčko" nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 52 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy