Zářící cola, papírová tříkolka, lahev jako zvon. Podívejte se na nejlepší obaly světa

Iva Špačková Iva Špačková
7. 7. 2019 18:49
Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Podívejte se na výběr obalů z dvanácti různých kategorií, jež získaly odborné uznání. Je mezi nimi například obal na olivový olej připomínající staré domy či kmen stromu, papírová „váza“ na květiny či takzvané “kádépéčko“ nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
Foto: World Packaging Organisation

Obaly na alkohol táhnou světové dění

  • Světová obalová organizace (World Packaging Organisation) ocenila nejlepší obaly světa. Uznání získalo přes 200 balení výrobků z více než tří desítek zemí. Tvůrci obalů si cenné trofeje za rok 2018 odnesli na ceremonii pořádané v Praze ve Slovanském domě českým Obalovým institutem Syba.
  • Světová obalová organizace (WPO) vznikla v roce 1968. Snaží se propagovat moderní technologie v obalech, které lépe chrání zabalené výrobky, snižují dopad na životní prostředí a zároveň zvyšují funkčnost a estetičnost baleného zboží.
  • V letošním ročníku získalo ocenění 219 obalů ze 32 zemí (Česko reprezentovalo 14 obalů), a to v těchto kategoriích: Nápoje, Elektronika, Potraviny, Zdraví a osobní péče, Domácnost, Etiketování a dekorace, Luxusní zboží, Lékařské a farmaceutické, Obalové materiály a komponenty, POS (místo prodeje), Přepravní obaly a Speciální kategorie. Nejzastoupenější byly kategorie nápojů, zejména alkoholu, a potravin. Na obrázku je například obal na čínský likér od společnosti Fujian Provincial Huayi Designing. 
  • Na následujících kartách se podívejte na výběr oceněných obalů z různých kategorií. Je mezi nimi například obal na víno připomínající staré domy či kmen stromu, papírová "váza" na květiny či takzvané "kádépéčko" nebo-li konzervovaná denní dávka potravin se stolečkem.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 43 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy