Superhračky pod vánoční stromek. Podívejte se

Ekonomika Reuters Ekonomika, Reuters
23. 10. 2008 11:30
Vedou elektronické hračky, které hrají, kňučí, pohybují se
Hit Vánoc. Plyšový pes, který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká...
Hit Vánoc. Plyšový pes, který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká... | Foto: Reuters

New York - Plyšový pes, který podá pac, kňučí, štěká. Nebo Elmo z oblíbeného seriálu Sezamová ulice". Jako živý. To jsou některé z dvanácti nejlepších amerických hraček pod vánoční stromeček.

Seznam vytvořený analytiky Jimem Silverem a Christopherem Byrnem, který se objevil na webových stránkách timetoplaymag.com., počítá s tím, že rodiče tento rok investují méně.

"Rodiče nehledají nejlevnější dárky," tvrdí Silver, šéfeditor časopisu aNbMedia. "Jde jim o hodnotu. Klidně utratí 200 dolarů za iPod, ale nevynaloží 10 dolarů, pokud nemají pocit, že se to vyplatí," tvrdí.

Žádná z hraček na seznamu tak nestojí více než 80 dolarů (1500 Kč).

Vedou elektronické hračky

Mezi favority letošních Vánoc patří příšerka Elmo, která machá rukama, sedá si a stoupá, když vypráví příběhy, dává si nohu přes nohu. Vtipkuje, hraje s vámi hry a zpívá.

A co je hlavní: Otáčí hlavičkou a klape ústy jako skutečný maňásek. To vše za pouhých 59, 90 dolarů.

Nebo plyšový pes "FurReal Biscuit My Lovin' Pup", který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká, otvírá tlamu a dokonce i mrká. Nehledě na to, že rozezná a zareaguje na šest různých povelů jako "sedni" či "lehni".

Podle asociace hračkářského průmyslu bude právě tento psík v první dvanáctce nejžádanějších dárků pro letošní Vánoce.

Více NAJDETE VE FOTOGALERII

Další supermoderní hračky následují. Funkční "moučníkovač" pro holky, nebo maska bojovníků ze Star Wars, která transformuje hlas.

A co třeba "Catcha Beast"? Výrobce tento strojek s navijákem popisuje jako vzrušující elektronickou hračku, která funguje na principu digitálního kompasu. Hráč musí obracet tělo kolem své osy a hledat neviditelné bestie, které se množí v atmosféře.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy