Superhračky pod vánoční stromek. Podívejte se

Ekonomika Reuters Ekonomika, Reuters
23. 10. 2008 11:30
Vedou elektronické hračky, které hrají, kňučí, pohybují se
Hit Vánoc. Plyšový pes, který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká...
Hit Vánoc. Plyšový pes, který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká... | Foto: Reuters

New York - Plyšový pes, který podá pac, kňučí, štěká. Nebo Elmo z oblíbeného seriálu Sezamová ulice". Jako živý. To jsou některé z dvanácti nejlepších amerických hraček pod vánoční stromeček.

Seznam vytvořený analytiky Jimem Silverem a Christopherem Byrnem, který se objevil na webových stránkách timetoplaymag.com., počítá s tím, že rodiče tento rok investují méně.

"Rodiče nehledají nejlevnější dárky," tvrdí Silver, šéfeditor časopisu aNbMedia. "Jde jim o hodnotu. Klidně utratí 200 dolarů za iPod, ale nevynaloží 10 dolarů, pokud nemají pocit, že se to vyplatí," tvrdí.

Žádná z hraček na seznamu tak nestojí více než 80 dolarů (1500 Kč).

Vedou elektronické hračky

Mezi favority letošních Vánoc patří příšerka Elmo, která machá rukama, sedá si a stoupá, když vypráví příběhy, dává si nohu přes nohu. Vtipkuje, hraje s vámi hry a zpívá.

A co je hlavní: Otáčí hlavičkou a klape ústy jako skutečný maňásek. To vše za pouhých 59, 90 dolarů.

Nebo plyšový pes "FurReal Biscuit My Lovin' Pup", který podá pac, kňučí, když má hlad, vrtí ocáskem, štěká, otvírá tlamu a dokonce i mrká. Nehledě na to, že rozezná a zareaguje na šest různých povelů jako "sedni" či "lehni".

Podle asociace hračkářského průmyslu bude právě tento psík v první dvanáctce nejžádanějších dárků pro letošní Vánoce.

Více NAJDETE VE FOTOGALERII

Další supermoderní hračky následují. Funkční "moučníkovač" pro holky, nebo maska bojovníků ze Star Wars, která transformuje hlas.

A co třeba "Catcha Beast"? Výrobce tento strojek s navijákem popisuje jako vzrušující elektronickou hračku, která funguje na principu digitálního kompasu. Hráč musí obracet tělo kolem své osy a hledat neviditelné bestie, které se množí v atmosféře.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy