Starbucks míří do dalšího města, v Česku už je 10 let. Podívejte se, jak šel čas s kavárenským obrem

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Před deseti lety - na konci ledna 2008 - otevřel největší kavárenský řetězec světa Starbucks svou první pobočku v České republice. Vybral si pro to historické centrum Prahy - Grömlingovský palác na Malostranském náměstí. Malostranská kavárna byla jeho první pobočkou ve středoevropském regionu.
Malá porada předtím, než personál vpustí dovnitř první milovníky kávy.
Starbucks nebyl první nadnárodní kavárenskou sítí v Česku. V Praze a v Brně již několik let nabízela kávu také síť poboček Coffee Heaven a pomalu se rozrůstal i řetězec Café Emporio.
Značka Coffee Heaven pak o pár let později mizí z českého trhu a její kavárny se od roku 2011 přejmenovávají na Costa Coffee. Před fúzí však měla Costa Coffee v Česku méně poboček než její rival.
Foto: Amrest Coffee
Iva Špačková Iva Špačková
31. 1. 2018 16:51
Foto: Světová síť kaváren Starbucks vstoupila do České republiky přesně před deseti lety. Za tu dobu zde postavila přes třicet poboček, změnila své logo a proměnila sortiment.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy