Starbucks míří do dalšího města, v Česku už je 10 let. Podívejte se, jak šel čas s kavárenským obrem

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Před deseti lety - na konci ledna 2008 - otevřel největší kavárenský řetězec světa Starbucks svou první pobočku v České republice. Vybral si pro to historické centrum Prahy - Grömlingovský palác na Malostranském náměstí. Malostranská kavárna byla jeho první pobočkou ve středoevropském regionu.
Malá porada předtím, než personál vpustí dovnitř první milovníky kávy.
Starbucks nebyl první nadnárodní kavárenskou sítí v Česku. V Praze a v Brně již několik let nabízela kávu také síť poboček Coffee Heaven a pomalu se rozrůstal i řetězec Café Emporio.
Značka Coffee Heaven pak o pár let později mizí z českého trhu a její kavárny se od roku 2011 přejmenovávají na Costa Coffee. Před fúzí však měla Costa Coffee v Česku méně poboček než její rival.
Foto: Amrest Coffee
Iva Špačková Iva Špačková
31. 1. 2018 16:51
Foto: Světová síť kaváren Starbucks vstoupila do České republiky přesně před deseti lety. Za tu dobu zde postavila přes třicet poboček, změnila své logo a proměnila sortiment.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy