Spořitelna dočasně ruší poplatek za výběr cizí měny

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
1. 6. 2012 10:00
Eura nebo jinou hotovost získáte levněji než dosud, ale směnárny jsou levnější

Praha - Největší česká banka, Česká spořitelna, připravila pro klienty drobný dárek na dovolenou. Od začátku června do konce září nebude účtovat poplatek za výběr cizí měny v hotovosti z běžného korunového účtu.

Právě dosavadní poplatek ji znevýhodňoval oproti směnárnám, které obvykle žádný neúčtují.

Česká spořitelna má sazebníkovou cenu nastavenu tak, jak je na bankovním trhu obvyklé (viz tabulka pod článkem). Za výběr cizí měny v hotovosti z korunového běžného účtu si běžně bere jedno procento z vybírané částky.

Ve středu prodávala Česká spořitelna prodávala euro za 26,36 koruny, rozpětí kurzu v nabídce ostatních bank se pohybovalo od 26,27 do 26,48 korun.

U směnáren šlo ale ve středu při dobrém výběru narazit i na kurz kolem 25,80 korun za euro.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy