Špína a nepovolená jatka. Restaurace v tržnici Sapa nelegálně zabíjela kachny

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
29. 11. 2016 15:09
Provozovateli restaurace Dung Lien hrozí až půlmilionová pokuta, veterináři ji uzavřeli. Případem se kvůli podezření z týrání zvířat bude zabývat také úřad městské části Praha-Libuš.
Foto: SZPI

Praha – Nelegální porážku kachen v pražské tržnici Sapa odhalili pracovníci Státní veterinární správy. Při kontrole jedné z restaurací veterináři zajistili stovky kilogramů masa, kostí a také několik živých zvířat. Provozovateli restaurace hrozí až půlmilionová pokuta, uvedl mluvčí správy Petr Pejchal.

Restauraci veterináři uzavřeli.
Restauraci veterináři uzavřeli. | Foto: SZPI

Na nelegální zabíjení, porcování a skladování kachen přišli veterináři při prohlídce zázemí restaurace Dung Lien. "Vše výše uvedené probíhalo bez předchozího schválení ze strany veterinárního dozoru, což je nepřípustné, navíc v nevyhovujících hygienických podmínkách," uvedl Pejchal. Z kachen podle něj restaurace patrně připravovala pokrmy pro své hosty.

Kromě 650 kilogramů masa a kostí objevili veterináři v podniku také osm živých hus. Případem se proto bude kvůli podezření z týrání zvířat zabývat úřad městské části Praha-Libuš.

Zázemí restaurace, jak ho zachytili veterináři.
Zázemí restaurace, jak ho zachytili veterináři. | Foto: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechala kontrolovanou restauraci zavřít. "Prostory nesplňovaly podmínky, které umožňují bezpečnou manipulaci s potravinami, pokrmy a surovinami," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. S provozovatelem úřad zahájí správní řízení, dodal mluvčí.

Podle veterinářů jde letos o několikátý případ závažného porušení zákonů v areálu tržnice Sapa. Například koncem září odhalila kontrola nelegální sklad s více než 35 tunami živočišných produktů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy