Špína a nepovolená jatka. Restaurace v tržnici Sapa nelegálně zabíjela kachny

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
29. 11. 2016 15:09
Provozovateli restaurace Dung Lien hrozí až půlmilionová pokuta, veterináři ji uzavřeli. Případem se kvůli podezření z týrání zvířat bude zabývat také úřad městské části Praha-Libuš.
Foto: SZPI

Praha – Nelegální porážku kachen v pražské tržnici Sapa odhalili pracovníci Státní veterinární správy. Při kontrole jedné z restaurací veterináři zajistili stovky kilogramů masa, kostí a také několik živých zvířat. Provozovateli restaurace hrozí až půlmilionová pokuta, uvedl mluvčí správy Petr Pejchal.

Restauraci veterináři uzavřeli.
Restauraci veterináři uzavřeli. | Foto: SZPI

Na nelegální zabíjení, porcování a skladování kachen přišli veterináři při prohlídce zázemí restaurace Dung Lien. "Vše výše uvedené probíhalo bez předchozího schválení ze strany veterinárního dozoru, což je nepřípustné, navíc v nevyhovujících hygienických podmínkách," uvedl Pejchal. Z kachen podle něj restaurace patrně připravovala pokrmy pro své hosty.

Kromě 650 kilogramů masa a kostí objevili veterináři v podniku také osm živých hus. Případem se proto bude kvůli podezření z týrání zvířat zabývat úřad městské části Praha-Libuš.

Zázemí restaurace, jak ho zachytili veterináři.
Zázemí restaurace, jak ho zachytili veterináři. | Foto: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechala kontrolovanou restauraci zavřít. "Prostory nesplňovaly podmínky, které umožňují bezpečnou manipulaci s potravinami, pokrmy a surovinami," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. S provozovatelem úřad zahájí správní řízení, dodal mluvčí.

Podle veterinářů jde letos o několikátý případ závažného porušení zákonů v areálu tržnice Sapa. Například koncem září odhalila kontrola nelegální sklad s více než 35 tunami živočišných produktů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy