Tisíce Čechů vyrazily za slevami do Drážďan. Vyzkoušeli jsme, jestli se nákup vyplatí

Helena Truchlá Helena Truchlá
4. 8. 2018 12:20
Letní výprodeje v německých Drážďanech lákají až na osmdesátiprocentní slevy. S kamerou jsme zjišťovali, zda jsou opravdu výhodné.
Podívejte se na reportáž. | Video: Tomáš Cetkovský, Helena Truchlá

Drážďany - Slevy až 80 procent, dárky k nákupu, druhý pár bot zdarma. Německé obchody se uprostřed léta potřebují zbavit starých kolekcí, a zákazníky proto lákají na co nejvýhodnější nákup. V Drážďanech, 40 kilometrů od českých hranic, se dá dobře vybavit třeba na dovolenou: mezi zlevněnými věcmi převažuje letní kolekce, a plavky nebo sandály tak pořídíte doslova za pár eur. 

Hlavní výhodou oproti českým obchodům je širší nabídka a možnost podívat se do řetězců, které u nás nenajdete. Nakupující si taky pochvalují vyšší kvalitu. Ceny jsou spíš podobné, takže zatímco ze severních Čech se sem jet určitě vyplatí, cesta třeba z Prahy je z hlediska úspory peněz na pováženou. 

Tradice takzvaného Sommerschlussverkauf (výprodeje na závěr léta) v Německu existuje již od začátku 20. století. Až do roku 2004 ji reguloval zákon, který určoval, jaké přesně zboží smí být do výprodejů zahrnuto. Z původních povolených 12 pracovních dnů se pak protáhl takřka na celé prázdniny. Druhý podobný impulz k nakupování pak přichází na přelomu ledna a února.

Podívejte se na reportáž v úvodu článku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy