Britský řetězec Iceland chystá další prodejny v Česku

ČTK ČTK
16. 6. 2015 12:35
Prodejce mraženého zboží se stejně jako dosud zaměří hlavně na Prahu a okolí, teprve později zamíří do několika krajských měst.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Praha - Britský obchodní řetězec Iceland, který se specializuje na mražené zboží, bude v tuzemsku pokračovat v expanzi. Společnost dnes otevřela v pražském OC Luka svou čtvrtou prodejnu v ČR. Další tři obchody chce Iceland otevřít v příštím roce. 

"Během dvou měsíců bychom měli podepsat smlouvy na další tři prodejny, které by se měly otevřít v příštím roce. A velice blízko otevření je obchod v Hloubětíně," říká generální ředitel řetězce v ČR John Mackie.

V první fázi expanze se řetězec chce zaměřit na Prahu a okolí. V dalších letech by měly být otevřeny pobočky i ve velkých městech, mimo jiné v Plzni, Brně či Olomouci. Investice do každého nového obchodu má dosahovat zhruba 12 milionů korun.

"Přestože víme, že český trh je velmi nasycený, tak i ty naše dosavadní zkušenosti z předchozích tří již otevřených obchodů nám ukazují, že máme co nabídnout," dodává Mackie.

Čeští zákazníci mají podle šéfa Icelandu velký zájem o britské potraviny. Polovina sortimentu v tuzemských prodejnách firmy pochází od tuzemských dodavatelů, polovina je z Velké Británie.

Iceland má v Británii 850 prodejen, celkem působí na trzích 30 zemí. Na český trh vstoupil řetězec v roce 2011, nyní má prodejny v Kladně, Říčanech a v pražských Malešicích. Společnost založil v roce 1970 ve Velké Británii Malcolm Walker, který dodnes stojí v jejím čele.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy