Řetězec C&A spouští e-shop i pro Čechy. Výhodu jako Poláci a Rakušané ale nemají

Jana Králová
1. 4. 2018 20:05
Dosud provozoval e-shop v příslušném národním jazyce pro devět států. Nyní přidává jednotnou "evropskou" verzi v angličtině pro dalších jedenáct.
Foto: C&A

Düsseldorf - Obchodní řetězec C&A, nabízející především oblečení a módní doplňky, spustil e-shop v dalších jedenácti evropských zemích včetně Česka.

K dispozici je pro ně ale pouze "evropská" verze internetového obchodu - ta je celá v angličtině a uvádí ceny v eurech. Pokrokem oproti polské nebo německé verzi, kterou mohli Češi přes tamní zprostředkovatele využívat už nyní, je tedy především možnost přímého doručení do Česka.

Minimální hodnota objednávky je 19 eur (zhruba 485 korun) a nezávisle na její hodnotě se vždy platí za doručení. Poštovné činí 4,95 eura (125 korun), dopravu z Německa zajišťuje společnost DHL. Platit lze standardně, tedy platební kartou, převodem účtu nebo přes PayPal. Dodací lhůta se pohybuje od čtyř do deseti dnů.

Řetězec C&A dosud provozoval e-shop v příslušném národním jazyce pro devět států: Belgii, Francii, Itálii, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Španělsko a Švýcarsko.

Nyní přidává jednotnou "evropskou" verzi v angličtině pro Česko, Slovensko, Chorvatsko, Maďarsko, Portugalsko, Rumunsko a Slovinsko - v těchto státech už provozuje kamenné prodejny. Internetový obchod ale spouští i v Dánsku, Finsku, Řecku a Švédsku, kde řetězec své zastoupení nemá.

"Platforma si právem zaslouží název "evropský on-line obchod ". Bez ohledu na to, ze které země zákazník pochází, nabídka i ceny jsou zcela totožné," uvádí Andreas Hammer, ředitel řetězce pro e-commerce.

Verze pro Česko je dostupná přes oficiální stránku řetězce www.c-and-a.com nebo přímo na adrese www.c-and-a.com/eu/en/shop. Vyhledávač zatím upřednostňuje "falešnou" stránku www.c-and-a-online.cz, na níž se ale ve skutečnosti nic neprodává.

Pro případné vrácení nebo reklamaci zboží budou muset Češi odeslat zboží opět poštou, nelze k tomu využít kamenné prodejny.

C&A provozuje více než 1500 obchodů v 18 evropských zemích, má přes 35 tisíc zaměstnanců. V Česku má 43 obchodů, v naposledy ukončeném finančním roce 2016/2017 vykázal ztrátu 23 milionů korun, tržby klesly na 2,6 miliardy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy