Rekordman v Účtenkovce registroval téměř dva tisíce nákupů za měsíc. Počet hráčů ale klesl

Petr Kučera Petr Kučera
16. 1. 2018 14:50
Množství soutěžících účtenek postupně roste, naopak počet aktivních hráčů mírně klesl.
Video: Někteří výherci hlavních cen z prvního slosování převzali své výhry osobně od ministra financí. | Video: Ministerstvo financí

Praha - V pondělním třetím slosování účtenkové loterie bylo ve hře rekordních 14,86 milionu účtenek. Počet soutěžících účtenek postupně roste, v prvním slosování - z říjnových nákupů - jich bylo 11,1 milionu. Oznámilo to ministerstvo financí, které hru Účtenkovka pořádá jako podporu k elektronické evidenci tržeb (EET).

Celkem lidé za prosinec zaregistrovali rekordních téměř 17,37 milionu účtenek, velká část z nich však opět neprošla ověřením.

Naopak počet účastníků - tedy těch, jejichž alespoň jedna účtenka splnila kritéria a prošla do slosování - je zatím nejnižší od října, kdy loterie odstartovala. Do třetího kola se zapojilo celkem 446 890 lidí, což je o zhruba 30 tisíc méně než ve druhém a o šest tisíc méně než v prvním kole.

  říjen listopad prosinec
Počet hráčů alespoň s jednou ověřenou účtenkou 452 691 477 952 446 890
Počet všech zaregistrovaných účtenek 13 869 846 17 198 013 17 365 271
Počet účtenek ve slosování 11 137 598 14 564 956 14 861 223
Nejvyšší počet účtenek registrovaných jedním hráčem 1 648 1 129 1 885
Průměrný počet registrovaných účtenek na osobu 30,86 35,98 38,86

Rekord padl také v počtu zaregistrovaných účtenek jedním hráčem. Nejaktivnější soutěžící třetího kola jich zaregistroval celkem 1885. V průměru pak každý účastník za prosinec soutěžil téměř s 39 účtenkami, zatímco za listopad jich bylo 36 a za říjen 31.

V prosinci se do loterie nově zaregistrovalo 42 545 soutěžících, z nichž nejvíce bylo ve věku 40 až 45 let. Druhou nejpočetnější skupinu tvořili hráči ve věkovém rozmezí 35 až 40 let. Téměř 73 procent účtenek bylo registrováno opět prostřednictvím webového formuláře.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených z USA

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí, podrobnosti ani konkrétní množství ale podle agentury Reuters nesdělilo. Osvobození od cel se bude přiznávat na základě žádostí jednotlivých firem. Peking zavedl 25procentní cla na americkou sóju a vepřové loni v červenci jako odvetné opatření za cla, která předtím na jeho zboží uvalil Washington.

Krok čínské vlády přichází uprostřed americko-čínských jednání o první fázi obchodní dohody nebo o přechodné obchodní dohodě, která by měla zmírnit obchodní válku mezi oběma největšími ekonomikami světa. Obchodní válka trvá už 17 měsíců a zrušení cel zavedených za jejího trvání představuje klíčový bod jednání.

Rozhodnutí čínské vlády je dobrou zprávou pro americké zemědělce, kteří tvoří klíčovou voličskou skupinu prezidenta Donalda Trumpa i Republikánské strany. 

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Austrálii sužují lesní požáry, ohrožují největší město Sydney

Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v minulých týdnech napočítali podle stanice BBC až 100 ohnisek, ve čtvrtek vzhledem k nepříznivému počasí požáry zesílily. Největší australské město Sydney zahalil hustý dým. Od října přišlo v zemi kvůli ohňům o život šest lidí a zničeno bylo na 700 domů.

Hoří také ve státech Viktorie, Jižní Austrálie a Queensland. Agentura Reuters uvedla, že na východě země je 150 ohnisek, ale teď se hasiči zaměřili na osm ohňů, jež ohrožují pětimilionové Sydney. "Jsou velmi silné a očekává se, že se budou šířit na východ, bohužel k více osídleným místům, vesnicím a k izolovaným obydlím," řekl Shane Fitzsimmons z místní hasičské služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy