Myši, plíseň, odpadky. Projděte si nový seznam podniků, které zavřela potravinářská inspekce

Ekonomika Ekonomika, SZPI, PotravinyNaPranýři.cz
29. 7. 2016 11:10
Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechala v předchozích týdnech zavřít přes dvacet prodejen, restaurací či barů po celém Česku. Podívejte se na jejich přehled (od poloviny května, kdy jsme jej přinesli naposledy) sestavený podle informací z portálu PotravinyNaPranyri.cz.
Rychlé občerstvení inspekce
Rychlé občerstvení inspekce | Foto: SZPI

Rychlé občerstvení Pizza Cafe, Řevničov

Karlovarská 98, 270 54 Řevničov

Provozovatel: Ing. Filip Hrnčíř

Uzavřeno: od 27. 7. 2016

Zjištěné skutečnosti:

  • Výskyt plísní na stěnách
  • Výrazně zanedbaný úklid
  • Hromadění odpadů
  • Výrazné znečištění všech prostor
  • Nečistoty na stěnách
  • Nečistoty na podlaze
  • Silně znečistěná chladicí zařízení (nejsou jiné skladovací prostory)
  • Prostory provozovny využívány i pro skladování předmětů, které mohou ovlivnit kvalitu nebo bezpečnost potravin
  • Riziko kontaminace potravin z důvodu nevyhovujících prostor
  • Nevhodně skladované potraviny
 

Právě se děje

teď

Řidič u Jasenné na Zlínsku zemřel po nárazu do stromu, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 33 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
Další zprávy