Pro nákup z e-shopu do fastfoodu. Alza spolupracuje s KFC

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
18. 2. 2015 12:57
Samoobslužné výdejní boxy provozuje v Česku také polská firma InPost a Česká pošta. Zboží je v nich k vyzvednutí kdykoli.
Balíkomaty se objeví v restauracích KFC.
Balíkomaty se objeví v restauracích KFC. | Foto: Alza.cz

Praha - Největší český e-shop Alza.cz rozšiřuje síť svých samoobslužných výdejních míst, takzvaných AlzaBoxů. Nově si budou moci zákazníci vyzvedávat své zásilky v restauracích rychlého občerstvení KFC.

Alza.cz vede v současné době s provozovatelem fastfoodů, firmou Amrest, jednání o tom, v jakých restauracích budou výdejní "skříně" stát. "Rozšíření AlzaBoxů plánujeme do nejzajímavějších lokalit a do míst, kde je sami zákazníci poptávají," říká zatím bez bližších detailů mluvčí Alzy.cz Šárka Jakoubková.

Obě firmy podle ní preferují spíše venkovní umístění. V některých lokalitách to ale nepůjde, výdejní skříň tak bude přímou součástí restaurace. "Restaurace KFC mají dlouhou provozní dobu, vysokou koncentraci zákazníků a vynikající dopravní dostupnost, což představuje ideální kombinaci pro umístění našich výdejních AlzaBoxů," vysvětluje Jakoubková, proč právě řetězec KFC.

První AlzaBoxy instaloval internetový obchod v roce 2014. V současné době jich provozuje po Praze a ve středních Čechách celkem 27. Polovina z nich je umístěna na čerpacích stanicích OMV, další jsou u nákupních center nebo ve studentských areálech.

Alza.cz je zatím jediný e-shop, který provozuje vlastní výdejní skříně. Podobné boxy v Česku instaluje také polská společnost InPost. Po republice má více než stovku svých Poštomatů, umístěny jsou zpravidla u supermarketů Albert, Penny, Kaufland nebo Tesco. Firma také navázala spolupráci s benzinkami Shell. V Poštomatech si mohu vyzvednout své zboží třeba zákazníci e-shopu RajPradla.cz, parfemy-elnino.cz nebo NejlevnejsiSport.cz.

Od loňska testuje výdejní boxy, takzvané balíkomaty, také Česká pošta. Po České republice jich má zatím deset. "V pilotu spolupracujeme se všemi e-shopy nabízejícími doručení formou Balík Na poštu," říká mluvčí pošty Matyáš Vitík. Kolik takových obchodů v současné době je a které to jsou, nechtěl sdělit.

Hlavní výhodou takzvaných balíkomatů je možnost vyzvednout si zboží dvacet čtyři hodin denně a sedm dní v týdnu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy