reklama
 
 

Přístroj na úsporu elektřiny je podvod, varuje dTest

30. 10. 2013 13:01
Energy Saver Pro prodávaný na internetu slibuje uspořit až 75 procent nákladů.

Praha - Přístroj Energy Saver Pro prodávaný na internetu, který má uspořit až 75 procent nákladů na elektrickou energii, nefunguje a jde o podvod na spotřebitele. Uvedl to časopis dTest, který kvůli tomu podal trestní oznámení.

Jde pouze o šikovně vymyšlený podvod a klamání spotřebitele, uvedl dTest. Sdružení se o tento přístroj začalo zajímat na základě podnětů spotřebitelů. Mělo jít o zdánlivě zázračné zařízení, které má po připojení do elektrické sítě ušetřit až 75 procent nákladů na elektrickou energii.

"Na poradenské lince i přes Facebook se nás spotřebitele dotazují na toto zařízení. Po provedeném šetření můžeme konstatovat, že se jedná pouze o velmi jednoduchý přístroj, který sám spotřebovává elektrickou energii a slibované úspory rozhodně nezajistí," uvedl vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený.

Webové stránky, kde je prodej zařízení nabízen, vykazují podle dTestu znaky klamavých obchodních praktik, a dokonce trestného činu podvodu. Z tohoto důvodu dTest podal trestní oznámení na neznámého pachatele a podnět České obchodní inspekci.

Na zmíněných webových stránkách například nikde nenajdete žádný kontakt - ani telefonický, ani mailový a ani klasickou adresu. K dispozici je pouze přednastavený objednávkový formulář.

Web má přitom minimálně další jednu jazykovou mutaci, online deník Aktuálně.cz nalezl stejné stránky i v Bulharštině. Ani na nich není žádný kontakt.

autor: Ekonomika | 30. 10. 2013 13:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama