Pozor na nebezpečnou tříkolku pro děti, varuje ČOI

Petr Kučera Petr Kučera
27. 10. 2011 11:32
Česká obchodní inspekce zakázala prodej dalších dvou nebezpečných výrobků
Nebezpečná tříkolka, před níž varuje ČOI
Nebezpečná tříkolka, před níž varuje ČOI | Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce varovala před dětskými tříkolkami z Polska. Mohou ohrozit zdraví dětí.

"U dvou druhů hraček s označením Tříkolka Policja byly při otáčení řídítky do krajních poloh zjištěny mezery tak těsné, že lze předpokládat zranění, pokud dítě do těchto míst strčí prstíky," říká tisková mluvčí ČOI Miloslava Fléglová.

U obou tříkolek je tedy i při běžném a předpokládaném způsobu užití možné zranění dítěte. Česká obchodní inspekce proto zakázala jejich prodej, distributor je musí stáhnout z trhu.

Podívejte se na seznam dalších nebezpečných hraček:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy