reklama
 
 

Pozor na Mimoně. Z čínské lampičky vypadávají baterky, hrozí spolknutí

3. 9. 2018 10:45
Nebezpečná lampička pochází z Číny a prodává ji plzeňská firma. Více informací etiketa výrobku neposkytuje.

Praha - Česká obchodní inspekce objevila na trhu nebezpečnou noční lampičku. Výrobek ve tvaru filmové postavičky Mimoň má špatně zajištěný kryt na baterie. Děti jsou tak v ohrožení, protože je mohou vdechnout či spolknout. Inspekce tak výrobek stahuje z trhu.

Lampička měří zhruba 7 centimetrů, je zhotovená z měkčeného bílého plastu a ve spodní části má pouzdro s nezajištěným krytem, ve kterém jsou umístěny 3 knoflíkové baterie. Posuvným ovladačem jde na lampičce spustit světelný efekt, při němž hračka v pravidelných intervalech mění barvy.

Údaj o zemi původu - Made in China - je vylisován na vnitřní straně pouzdra. Výrobek je prodáván zcela bez obalu a bez jakýchkoliv identifikačních údajů.

Inspektoři zjistili, že lampička je pro děti nebezpečná proto, že pouzdro, v němž jsou baterie uloženy, je možné otevřít bez použití nástroje pouhým smáčknutím výčnělku na víčku. Výrobek tak není v souladu s požadavky nařízení vlády a bezpečnostní normy (NV č. 86/2011 Sb., o bezpečnosti hraček, které jsou konkretizovány v EN 62115 - Elektrické hračky - Bezpečnost).

"Článek normy jasně uvádí: Knoflíkové články a baterie typu R1 nesmějí být přístupné bez použití nástroje, pokud kryt jejich prostoru nemůže být otevřen pouze po provedení nejméně dvou současných na sobě nezávislých pohybů," vysvětluje mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Identifikace výrobku
Název výrobku  Noční lampička MIMOŇ
Identifikační údaje prodejce Broflex Trade s.r.o., Tylova 473/27, 301 00 Plzeň
Země původu  Čína
Číslo modelu, série: Neuvedeno; EAN: Neuvedeno; Identifikační údaje výrobce: Neuvedeno; Identifikační údaje dovozce: Neuvedeno
Zdroj: ČOI

Inspekce tak uložila prodejci, aby stáhl výrobek z prodeje a přestal ho dále distribuovat. Informace o nebezpečné hračce zadala také do evropského systému rychlého varování o nebezpečných výrobcích RAPEX.

autor: spi | 3. 9. 2018 10:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama